شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

ویتالیک بوترین پروپوزال جدیدی را برای مقابله با حملات کوانتومی ارائه کرد

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیان‌گذار اتریوم، در تحقیقات جدید خود در مورد انعطاف‌پذیری اتریوم در برابر تهدیدات کوانتومی صحبت کرد. او در این تحقیقات خاطرنشان کرد که اگر اتریوم با چنین تهدیداتی مواجه شود، شبکه آن باید هارد فورک شده و کاربران هم باید نرم‌افزار کیف پول جدیدی را دانلود کنند.

خلاصه خبر

  • ویتالیک بوترین در پروپوزال جدید خود به راهکار‌های بالقوه بلاک چین اتریوم برای مقابله با حملات کوانتومی پرداخته‌ است.
  • با این حال او خاطرنشان کرده‌ است که در صورت وقوع چنین حملاتی، بعضی از کاربران ممکن است دارایی‌هایشان را از دست بدهند.

به گزارش یوتودی، بوترین با تکیه بر ساختار بلاک چین اتریوم، تلاش کرده است رویکرد عمل‌گرایانه‌ای را برای کاهش ریسک‌های کوانتومی پیشنهاد کند. راه حل او از یک هارد فورک استراتژیک و پذیرش تکنیک‌های رمزنگاری مقاوم در برابر کوانتومی تشکیل می‌شود. به عبارت دیگر با بازگشت به بلاک قبلی و اعمال تغییرات در پروتکل‌های تراکنش، اتریوم به طور بالقوه می‌تواند از ضررهای مالی در مقیاس بزرگ جلوگیری کند.

علاوه بر این طبق گفته‌های او در این حالت کاربران مجبور می‌شوند نرم‌افزار کیف پول جدیدی را دانلود کنند ولی بعضی از آن‌ها ممکن است سرمایه خود را از دست بدهند.

بوترین علاوه بر این بر نقش مکانیسم‌های پیشرفته‌ای مثل STARKها در تقویت وضعیت امنیتی اتریوم در برابر تهدیدات کوانتومی تاکید کرد. طبق گفته‌های او، این نوآوری‌ها با تغییر انواع تراکنش‌ها و فرآیندهای اعتبارسنجی می‌توانند اتریوم را در برابر تهدیدات کوانتومی انعطاف‌پذیرتر کنند.

پروپوزال ارائه‌شده توسط بوترین بر موضع پیشگیرانه اتریوم در مقابله با چالش‌های نوظهور تاکید می‌کند. به نظر می‌رسد شبکه اتریوم با زمینه‌سازیِ هارد فورک‌های بالقوه و پیشرفت‌های زیرساختی، قصد دارد آمادگی خود را برای شرایط نامشخص محاسبات کوانتومی تقویت کند.

این پروپوزال در اصل فصل جدیدی را در تلاش مداوم اتریوم برای دستیبای به استحکام بیشتر آغاز می‌کند. از آنجا که اکوسیستم ارزهای دیجیتال خود را برای عصر کوانتومی آماده می‌کند، به نظر می‌رسد اتریوم آماده است تا با این چالش‌ها مقابله کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =