اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

قاضی دادگاه انگلستان تایید کرد: کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو نیست

قاضی دادگاهی در انگلستان حکم داد که کریگ رایت (Craig Wright) در واقع ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) یا نویسنده وایت‌ پیپر بیت‌ کوین نیست.

خلاصه خبر

  • دادگاه انگلستان اعلام کرد که کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو نیست.
  • اتحادیه ثبت اختراع باز ارز دیجیتال (COPA) اعلام کرده است که این حکم اهمیت بسیار زیادی برای توسعه‌دهندگان، اعضای جامعه بیت کوین و طرفداران حقیقت دارد.

به گزارش کوین دسک، جیمز ملور (James Mellor)، قاضی دادگاه انگلستان، پس از ارائی دفاعیات پایانی اتحادیه ثبت اختراع باز ارز دیجیتال (COPA) در روز پنجشنبه اعلام کرد که کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو نیست. ملور با اشاره به اینکه شواهد ارائه‌شده در طول این دادگاهِ یک‌ماهه «غیر قابل‌انکار» است، اعلام کرد که قصد دارد حکمی با جزئیات نتیجه‌گیری‌های خود بنویسد و در آن تایید کند که رایت بیت کوین را خلق نکرده است.

اتحادیه‌ COPA در سال ۲۰۲۱ از رایت شکایت کرد تا چنین حکمی را به دست آورد و به او اجازه ندهد که از توسعه‌دهندگان و سایر اعضای جامعه‌ بیت کوین شکایت کند یا ادعای مالکیت معنوی این ارز دیجیتال را داشته باشد. در نتیجه، این پیروزی اهمیت زیادی برای COPA دارد. شایان ذکر است که تاکنون افراد و شرکت‌های مطرحی مثل جک دورسی (Jack Dorsey)، بنیان‌گذار توییتر و همچنین صرافی کوین‌ بیس از COPA حمایت کرده‌اند.

قاضی ملور علاوه بر این قصد دارد ۲ پرونده‌ مربوط به رایت را متوقف کند. او در یکی از این پرونده‌ها از صرافی کوین بیس و شرکت بلاکِ (Block) شکایت و ادعا کرده است که مالکیت حقوق پایگاه داده‌ بلاک چین بیت کوین به او تعلق دارد. سخنگوی COPA اعلام کرده است:

نتیجه این پرونده یک پیروزی بزرگ برای توسعه‌دهندگان، کل جامعه‌ فناوری متن‌باز و طرفداران حقیقت است. به مدت بیش از هشت سال دکتر رایت و حامیان مالی او در مورد هویت وی به عنوان ساتوشی ناکاموتو دروغ گفتند و از این دروغ در جامعه بیت کوین سوءاستفاده کردند. این روند امروز به پایان می‌رسد.

درست پیش از اینکه قاضی ملور برنامه‌های خود را برای صدور حکم نهایی اعلام کند، وکیل رایت با درخواست COPA برای صدور حکم منعِ رایت مخالفت کرد. طبق این حکم او دیگر هرگز نمی‌تواند ادعا کند ساتوشی ناکاموتو است. لرد آنتونی گرابینر (Lord Anthony Grabiner)، وکیل رایت، در واکنش به درخواست COPA اعلام کرد که چنین ممنوعیتی در انگلستان بی‌سابقه است و حتی مانع از این می‌شود که رایت به طور غیررسمی به پارک برود و بدون اینکه جریمه شود یا به زندان برود، خود را ساتوشی ناکوتو معرفی کند.

گرابینر گفت که چنین حکمی می‌تواند «مخرب» باشد و از دادگاه خواست حکمی را در نظر بگیرد که آزادی بیان رایت را نقض نکند و به او اجازه دهد ادعایش را بیان کند. در همین حال جاناتان هاف (Jonathan Hough)، وکیل COPA، از قاضی خواست تا مسئله را در نظر بگیرد که رایت به دنبال یک «جنگ حقوقی» علیه جامعه‌ی ارز دیجیتال بوده است.

در روز چهارشنبه، تیم رایت به اتهامات جعل اسناد از سوی COPA پاسخ داد و اعلام نمود که به شواهد بیشتری نیاز دارند. علاوه بر این آن‌ها اعلام کردند که شواهد پاتریک مدن (Patrick Madden) که به عنوان یک شاهد متخصص از سوی COPA در دادگاه حضور داشت، قابل قبول نیست. علاوه بر این جاناتان هاف در روز سه‌شنبه اعلام کرد که اتحادیه COPA قصد دارد از دادستان‌های انگلستان بخواهد تا بررسی کنند که آیا رایت در طول دادگاه دروغ گفته‌‌ است یا خیر.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =