اخبار ارزهای دیجیتالسایر اخبار

هشدار تراست ولت به کاربران تلفن‌های همراه آیفون: iMessage را غیرفعال کنید!

تراست ولت باگ خطرناکی را در بخش iMessage تلفن‌های همراه آیفون پیدا کرده که باعث می‌شود کاربران بدون کلیک کردن روی هیچ لینک خاصی سرمایه خود را از دست بدهند.

خلاصه خبر

  • تراست ولت باگ خطرناکی را در بخش iMessage تلفن‌های همراه آیفون پیدا کرده است.
  • این کیف پول از کاربران گوشی‌های همراه آیفون خواسته است تا iMessage خود را غیرفعال کنند. 

به گزارش کوین تلگراف، کیف پول تراست ولت در روز گذشته از کاربران گوشی‌های همراه آیفون خواست تا iMessage خود را غیرفعال کنند. این شرکت اعلام کرد:

هشدار برای کاربران iOS: ما اطلاعات موثقی در مورد یک اکسپلویت روز صفر با ریسک بالا در دارک وب علیه iMessage به دست آورده‌ایم.

هشدار تراست ولت
هشدار تراست ولت

این شرکت تاکید کرد که اکسپلویت روز صفر می‌تواند بدون کلیک کردن روی هیچ لینکی، به گوشی‌های آیفون نفوذ کرده و آن‌ها را کنترل کند. علاوه بر این به نظر می‌رسد مالکان حساب‌های باارزش در معرض خطر بیشتری قرار دارند. اکسپلویت روز صفر یک حمله سایبری است که از یک ضعف امنیتی ناشناخته یا برطرف‌نشده در نرم‌افزار، سخت‌افزار یا سیستم‌عامل رایانه یا تلفن‌های هوشمند سوءاستفاده می‌کند.

تراست والت تأکید کرد که تمام کیف پول‌های آیفون در معرض خطر هستند. مدیرعامل این شرکت، ایووین چن (Eowyn Chen)، تصویری را به اشتراک گذاشت که به گفته‌ او نشان‌دهنده‌ یک اکسپلویت روز صفر احتمالی است.

تصویری که ایووین چن از اکسپلویت تلفن‌های همراه آیفون منتشر کرده است.
تصویری که ایووین چن از اکسپلویت تلفن‌های همراه آیفون منتشر کرده است.

با این حال، این ادعا با تردید برخی از کارشناسان مواجه شد. کارشناسی به اسم بو (Beau) در پاسخ به تصویر چن گفت:

اگر این «اطلاعات معتبر» شما باشد، شرم‌آور است. شما مدرکی دال بر اکسپلویت iOS ندارید؛ یک اسکرین شات از مردی دارید که ادعا می‌کند اکسپلویت شده است.

توییت بو درباره هشدار تراست ولت
توییت بو درباره هشدار تراست ولت

با این حال اکثر تحلیلگران خاطرنشان کردند که معامله‌گران بهتر است محتاطانه عمل کرده و iMessage خود را غیرفعال کنند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یازده =