اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

وزارت دادگستری آمریکا صرافی کوکوین را به پولشویی ۹ میلیارد دلاری متهم کرد

وزارت دادگستری آمریکا علیه صرافی کوکوین و دو نفر از بنیان‌گذاران آن به دلیل نقض قوانین ضد پولشویی اعلام جرم کرد. انتشار این خبر فشار فروش زیادی را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرد و باعث شد قیمت بیت کوین به زیر محدوده ۷۰٬۰۰۰ دلار برسد.

خلاصه خبر

  • وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده که کوکوین از عمد قوانین آمریکا را نادیده گرفته‌ و به پولشویی ۹ میلیارد دلار سرمایه کمک کرده است.
  • در نتیجه وزارت دادگستری و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) کیفرخواست جدیدی را علیه کوکوین ثبت کرده‌اند.

به گزارش دبلاک، وزارت دادگستری آمریکا روز سه‌شنبه علیه صرافی کوکوین و دو نفر از بنیان‌گذاران آن به اسم چون گان (Chun Gan) و کِه تانگ (Ke Tang)، به اتهام اداره یک کسب‌وکار غیرقانونی و نقض قوانین رازداری بانکداری (Bank Secrecy Act) کیفرخواست جدیدی را صادر کرد. این وزارتخانه ادعا می‌کند که کوکوین نتوانسته است به درستی سیاست‌های ضد پولشویی را اجرا کرده و از رویه‌های مناسبی برای تایید هویت مشتریان و ثبت فعالیت‌های مشکوک استفاده کند.

وزارت دادگستری آمریکا در کیفرخواست خود ادعا کرد که کوکوین عمداً به دروغ ادعا می‌کند مشتری آمریکایی زیادی ندارد و از اجرای قوانین ضد پولشویی و احراز هویت (KYC) اجتناب کرده است. با این حال به نظر می‌رسد پلتفرم مذکور در عمل تعداد مشتریان قابل‌توجهی در آمریکا دارد. وزارت دادگستری آمریکا تاکید کرد که کوکوین به کاربران پلتفرم خود اجازه داده‌ است بیش از ۹ میلیارد دلار سرمایه را پولشویی کنند. دامیان ویلیامز (Damian Williams)، دادستان ارشد منطقه جنوبی نیویورک، خاطرنشان کرد:

کوکوین با سوءاستفاده از پایگاه مشتریان خود در آمریکا، به یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های بازار اسپات و مشتقات ارز دیجیتال در جهان تبدیل شده و حجم معاملات آن به صورت روزانه و سالانه به میلیاردها و تریلیون‌ها دلار می‌رسد. با این حال موسسات مالی مانند کوکوین که از فرصت‌های منحصربه‌فرد موجود در ایالات متحده استفاده می‌کنند، باید به شناسایی و حذف مجرمان و تامین مالی فاسدان کمک کنند و با قوانین آمریکا مطابقت داشته باشند. با وجود این، کوکوین عمداً انتخاب کرده است که چنین نکند.

علاوه بر این کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای آمریکا(CFTC) نیز در روز سه‌شنبه دادخواست مشابهی را علیه کوکوین ثبت کرده است. انتشار این خبر فشار فروش قابل‌توجهی را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرد و باعث شد قیمت بیت کوین به زیر محدوده ۷۰٬۰۰۰ دلار برسد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 10 =