اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

افزایش تعداد قراردادهای اختیار خرید اتریوم در محدوده ۴٬۰۰۰ دلار

داده‌های وب سایت دربیت (Deribit) نشان می‌دهد که اکثر قراردادهای اختیار خرید (Call Option) اتریوم برای تاریخ انقضای ژوئن (خرداد ۱۴۰۳) در قیمت ۴٬۰۰۰ دلار قرار دارد.

خلاصهٔ تحلیل

  • قراردادهای اختیار خرید اتریوم نشان می‌دهد که اکثر معامله‌گران بازار آپشن نسبت به آینده ETH خوشبین هستند.
  • بعضی از تحلیلگران باور دارند که این قراردادها با اخبار مربوط به ETFهای اسپات اتریوم ارتباط دارند.

به گزارش دبلاک، لوک استریجرز (Luuk Strijers)، مدیر ارشد دربیت، با انتشار داده‌های این پلتفرم نشان داد که تعداد قابل‌توجهی از قراردادهای اختیار خرید اتریوم در بازار آپشن در قیمت ۴٬۰۰۰ دلار قرار دارد. او خاطرنشان کرد:

طبق داده‌های دربیت، اکثر قراردادهای اختیار خرید اتریوم در ژوئن و سپتامبر ۲۰۲۴ (خرداد و شهریور ۱۴۰۳) در قیمت ۴٬۰۰۰ دلار قرار دارد. ما هنوز قرارداد قابل‌معامله‌ای برای ماه مه (اردیبهشت ۱۴۰۳) نداریم. به همین خاطر فقط می‌توانیم معاملات ژوئن و آوریل (فروردین و خرداد ۱۴۰۳) را بررسی کنیم.

قراردادهای آپشن اتریوم با تاریخ انقضای ژوئن ۲۰۲۴ (خرداد ۱۴۰۳)

تمرکز قراردادهای اختیار خرید اتریوم در محدوده ۴٬۰۰۰ دلار نشان می‌دهد که فعالان و معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال باور دارند قیمت اتریوم تا تاریخ انقضای قراردادهای مذکور به بالای ۴٬۰۰۰ دلار می‌رسد. 

قراردادهای آپشن اتریوم با تاریخ انقضای سپتامبر ۲۰۲۴ (شهریور ۱۴۰۳)

طبق گفته‌های تحلیلگران، تمرکز قراردادهای اختیار خرید اتریوم با تایید احتمالی صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات آن در انتهای ماه مه (اردیبهشت ۱۴۰۳) ارتباط دارد. به عبارت دقیق‌تر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تا ۲۳ مه (۳ خرداد) باید درخواست شرکت‌های ون‌اِک (VanEck) و آرک/۲۱شیرز (Ark/21Shares) برای راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم را رد یا تایید کند. جگ کونر (Jag Kooner)، رئیس بازار مشتقات صرافی بیت‌فینکس (Bitfinex)، اعلام کرده است:

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران قراردادهای اختیار خرید اتریوم، قراردادهای آپشن خود را با در نظر گرفتن تاریخ ۲۳ مه (۳ خرداد ۱۴۰۳) تنظیم کرده‌اند.

با این حال، استریجرز خاطرنشان کرد که هنوز نمی‌توان با قطعیت ادعا کرد معامله‌گران بازار مشتقات منتظر تایید ETFهای اسپات اتریوم هستند. او ادامه داد:

اسکیو (Skew) ماه ژوئن (خرداد ۱۴۰۳) بیشتر از آوریل (فروردین ۱۴۰۳) است و نشان می‌دهد قراردادهای اختیار معامله نسبتاً گران‌تر هستند. با این حال نمی‌توانیم بگوییم که اخبار ETFهای اسپات یا هاوینگ بیت کوین مستقیماً روی آن‌ها تاثیر گذاشته‌اند. 

قراردادهای اختیار معامله، قراردادهایی هستند که به معامله‌گران اجازه می‌دهند یک دارایی را با یک قیمت مشخص در یک تاریخ انقضای مشخص (یا قبل از آن) بخرند یا بفروشند. با این حال آن‌ها مجبور نیستند قرارداد خود بخرند یا بفروشند و می‌توانند با پرداخت یک هزینه مشخص آن‌ را فسخ کنند.

انحراف یا اسکیو هم نوسانات قراردادهای اختیار خرید و قراردادهای اختیار فروش در یک تاریخ انقضای مشخص را مقایسه می‌کند. به طور کلی، معامله‌گران قراردادهای اختیار فروش نسبت به بازار نزولی هستند و معامله‌گران قراردادهای اختیار خرید نسبت به بازار صعودی هستند. قیمت اتریوم در حال حاضر در محدوده ۲٬۴۹۰ دلار قرار دارد و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱.۲ درصد کاهش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 10 =