شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

قیمت اتریوم برای اولین بار در ۲ سال گذشته به ۳٬۰۰۰ دلار رسید

قیمت اتریوم (ETH)، توکن بومی شبکه اتریوم، برای اولین بار از آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) در روز سه‌شنبه از مرز ۳٬۰۰۰ دلار گذشت.

خلاصهٔ خبر

  • طبق داده‌های وب سایت کوین‌گکو (CoinGecko)، قیمت اتریوم شب گذشته از مرز ۳٬۰۰۰ دلار عبور کرد.
  • اتریوم در هفته گذشته ۱۱.۵ درصد رشد کرده است و در حال حاضر در محدوده ۲٬۹۴۰ دلار قرار دارد.

به گزارش کوین دسک، قیمت اتریوم در روز گذشته برای چند دقیقه از مقاومت ۳٬۰۰۰ دلار عبور کرد و بیت کوین هم خود را به محدوده ۵۳٬۰۰۰ دلار نزدیک کرد.

بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۴ به رشد خوبی رسیدند و قیمت اتریوم و بیت کوین توانستند از سقف خود در سال ۲۰۲۳ عبور کنند. اتریوم از ابتدای سال ۲۰۲۴ تقریباً ۳۰ درصد رشد کرد و قیمت بیت کوین هم حدود ۲۲ درصد افزایش یافت. قیمت ریالی اتریوم در نوبیتکس هم به اوج تاریخی جدیدی در قیمت ۱۷۱,۴۹۷,۰۰۰ تومان رسید.

تحلیلگران باور دارند که اتریوم می‌تواند به رالی خود ادامه دهد و به مقاومت ۳٬۵۰۰ دلار برسد. به نظر می‌رسد احتمال تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم روی افزایش قیمت آن موثر بوده است.

کنی هرم (Kenny Hearn)، مدیر سرماسه‌گذاری شرکت سوییس‌وان کپیتال (SwissOne Capital)، اعلام کرده است:

اتریوم می‌تواند در ادامه خود را به ۳٬۱۵۰ دلار یا حتی ۳٬۳۰۰ دلار برسد. مقاومت بعدی آن در ۳٬۶۰۰ دلار قرار دارد. به نظر ما ممکن است در یک ماه آینده به این سطح برسد چون آلت کوین‌ها در شرایط خوبی دارند.

تایید احتمالی ETFهای اتریوم می‌تواند این ارز دیجیتال را در دسترس سرمایه‌گذاران نهادی و محتاط قرار دارد و مثل بیت کوین در رشد آن موثر باشد.

شرکت برنشتاین (Bernstein) اعلام کرده است که ETFهای اتریوم به احتمال ۵۰ درصد در ماه مه (اردیبهشت ۱۴۰۳) تایید می‌شود اما حتی اگر در این تاریخ تایید نشوند، به احتمال خیلی زیاد در ۱۲ ماه آینده مجوزهای مورد نیاز خود را می‌گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =