شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

ارتقا دنکان روی کدام راهکارهای لایه ۲ تاثیر می‌گذارد؟

ارتقای دنکان (Dencun) در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) انجام می‌شود تا مقیاس‌پذیری، امنیت و تجربه کاربری شبکه اتریوم را بهبود ببخشد.

خلاصهٔ خبر

  • این ارتقا به بهبود توان عملیاتی اتریوم و راهکارهای لایه ۲ آن کمک می‌کند.
  • ارتقا مذکور احتمالاً در رشد قیمت آلت کوین‌های مبتنی بر راهکارهای لایه ۲ اتریوم هم موثر است.

به گزارش کوین گیپ، در ارتقا دنکان ۵ پروپوزال به اسم «EIP-4844» و «EIP-1153» و «EIP-4788» و «EIP-5656» و «EIP-6780» اجرا می‌شود که به ترتیب به بهبود مقیاس‌پذیری، کاهش هزینه ذخیره‌سازی آنچین، تنظیم دقیق عملکرد ماشین مجازی اتریوم (EVM) و افزایش امنیت آن کمک می‌کنند.

دنکان ویژگی پروتو دنک شاردینگ (Proto-Danksharding) را به اتریوم اضافه می‌کند و با ایجاد تراکنش جدیدی به اسم بلاب (Blobs) به بهبود توان عملیاتی این شبکه و راهکارهای لایه ۲ کمک می‌کند. مایکل دویچر (Miles Deutscher)، تحلیلگر مشهور بازار کریپتو باور دارد که این ارتقا روی ۶ راهکار لایه ۲ تاثیر مثبتی می‌گذارد:

  • پالیگان: پالیگان با استفاده از اثبات دانش صفر به دستاوردهای مهمی رسیده است و علاوه بر ارتقای دنکان، تغییر برند خود را هم در پیش دارد.
  • آربیتروم: آربیتروم از نظر ارزش کل سرمایه قفل‌شده (TVL) برترین راهکار لایه ۲ اتریوم محسوب می‌شود و از کاهش هزینه‌های ناشی از ارتقای دنکان تاثیر می‌گیرد.
  • آپتیمیزم: آپتیمیزم هم دومین راهکار لایه ۲ برتر اتریوم (از نظر TVL) محسوب می‌شود و با توجه به ۴ ایردراپ خود، کاربران زیادی دارد.
  • ۴. شبکه کوتی (COTI): شبکه کوتی از فناوری مدارهای آشفته (Garbled Circuits) استفاده می‌کند و با توجه به اینکه روی حفظ حریم خصوصی کاربرانش تمرکز کرده، می‌تواند در آینده به جایگاه مهمی دست یابد.
  • ۵. منتل (Mantle): منتل بعد از لیدو (Lido) و راکت پول (RocketPool) سومین پروتکل غیرمتمرکز استیکینگ اتریوم است و ایردراپ احتمالی آن توجه معامله‌گران را به خود جلب کرده است.
  • ۶. متیس (Metis): متیس نیز به زودی نسخه آلفای شبکه اصلی خود را راه‌اندازی می‌کند و با اجرای دنکان، توان عملیاتی آن افزایش می‌یابد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =