شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

شبکه اصلی بلست راه‌‌اندازی شد

شبکه لایه ۲ بلست (Blast) در روز پنجشنبه شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد. این شبکه لایه ۲ بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ کاربر و ۲.۳ میلیارد دلار ارزش کل سرمایه قفل‌شده دارد و کاربران آن، هم اکنون می‌توانند سرمایه خود را برداشت کنند.

خلاصهٔ خبر

  • شبکه اصلی بلست در روز گذشته راه‌اندازی شد.
  • بسیاری از تحلیلگران نسبت به آینده و ایردراپ احتمالی بلست امیدوار هستند.

به گزارش دبلاک، داده‌های پلتفرم دون آنالیتیکس (Dune Analytics) نشان می‌دهد که در این پلتفرم حدود ۴۶۹٬۰۰۰ اتریوم، ۷۷.۳ میلیون یواس‌دی کوین، ۱۴۸٬۰۰۰ اتریوم استیک‌شده، ۶۷.۱ میلیون تتر، ۲۴.۷ میلیون دای وجود دارد. با راه اندازی شبکه اصلی بلست، کاربران آن می‌توانند وجوه خود را برداشت کنند.

بلست توسط تیشون روکر (Tieshun Roquerre)، موسس بازار NFT بلر (Blur) راه‌اندازی شده تا با ارائه خدمات مربوط به ییلد فارمینگ اتریوم و استیبل کوین‌ها، به ترتیب بازدهی ۴ و ۵ درصدی را در اختیار کاربرانش قرار بدهد. طبق داده‌های موجود در وب سایت بلست، این شبکه تاکنون توانسته است بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ کاربر و بیش از ۲.۳ میلیارد دلار ارزش کل سرمایه قفل‌شده (TVL) را به خود جلب کند.

قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی بلست، کاربران آن متوجه شدند که یک پل بلاک چینی غیررسمی در این پلتفرم پدیدار شده است و در شبکه‌های احتماعی دست به دست می‌شود. این اتفاق هنگام راه‌اندازی شبکه لایه ۲ بیس (Base) در آگوست ۲۰۲۳ (مرداد) هم رخ داده بود. آرنولد تو (Arnold Toh)، تحلیلگر مشهور صعنت بلاک چین، اعلام کرده است:

بلست حتی قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی خود بیش از ۲ میلیارد دلار TVL را جمع‌آوری کرد و درست پشت سر شبکه‌های بزرگی مثل آربیتروم و آپتیمیزم قرار گرفت. به جرات می توان گفت که باید منتظر گمانه‌زنی‌ها و حتی ایردراپ احتمالی آن باشیم.

بلست در اواخر نوامبر ۲۰۲۳ (آبان) به تعداد محدودی از معامله‌گران دسترسی داد تا آن‌ها با انتقال دارایی‌های خود از طریق پل‌های بلاک چینی از بخش «Blast Points» پاداش بگیرند. این شبکه در آن زمان اعلام کرده بود:

بلست بر اساس این اصل بنا شده است که بازارها به سمت کارایی حرکت می‌کنند. در نتیجه، نقدینگی به جایی می‌رود که می‌تواند بیشترین بازدهی را داشته باشد. در بلست دارایی شما رشد می‌کند و پاداش قابل‌توجهی به آن تخصیص می‌یابد.

برخی از افراد ادعا کرده‌اند که مدل این پلتفرم شبیه به طرح‌های پانزی است؛ زیرا به کاربرانش اجازه نمی‌داد پاداش‌های خود را تا زمان راه‌اندازی شبکه اصلی برداشت کنند.  تیشون روکر تمام این ادعاها را رد کرد و اظهار داشت که بازدهی بلست ناپایدار نیست و مدل آن از پروتکل‌های استیکینگ مشهوری مثل لیدو (Lido) و میکر دائو (MakerDAO) گرفته شده است.

بلست در نوامبر ۲۰۲۳ (آبان) ۲۰ میلیون دلار سرمایه جدید را از شرکت‌های بزرگی مثل پارادایم (Paradigm) و استندارد کریپتو (Standard Crypto) دریافت کرد. شایان ذکر است که امکان بازخرید پاداش‌های Blast Points به طور آزمایشی از ۲۴ مه (۴ خرداد ۱۴۰۳) شروع می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + پانزده =