شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

ارتقای دنکان با موفقیت در شبکه اصلی اتریوم انجام شد

توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم ارتقای دنکان (Dencun) را در شبکه اصلی آن پیاده‌سازی کرده و تراکنش‌های بلاب (Blob) را راه‌اندازی نمودند. بسیاری از تحلیلگران باور دارند این نوع تراکنش‌ها کارمزد راهکارهای لایه ۲ را کاهش می‌دهند.

خلاصه خبر

  • ارتقای دنکان با موفقیت در شبکه اصلی اتریوم راه‌اندازی شد.
  • تحلیلگران باور دارند ارتقای مذکور به افزایش مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم کمک می‌کند.

به گزارش دبلاک، با اجرای ارتقای دنکان، علاوه بر بلاب‌ها پروپوزال EIP-4844 هم فعال شده‌ است. راهکارهای لایه ۲ اتریوم اکنون می‌توانند از بلاب‌ها به‌ جای روش «Calldata» برای ارسال تراکنش‌ها استفاده کرده و هزینه‌های کاربران را کاهش دهند.

بلاب‌ها به طور کلی در دسترس بودن داده‌ها را بهبود داده و بدون تاثیر گذاشتن بر زیرساخت‌های فعلی اتریوم، کارمزد راهکارهای لایه ۲ آن را حتی در مواقع ازدحام شبکه کاهش می‌دهند. از بین این راهکارها هم برای مثال می‌توان به استارک نت، آربیتروم، بیس، آپتیمیزم و زی‌کی‌سینک اشاره کرد.

مقدار کاهش کارمزد راهکارهای لایه ۲ اتریوم بعد از دنکان

برخی از زنجیره‌های لایه ۲ تلاش کرده‌اند فوراً از بلاب‌ها پشتیبانی کنند اما برخی دیگر ممکن است مدتی طول بکشد تا این کار را انجام دهند. شایان ذکر است که با اجرای دنکان، علاوه بر پروپوزال EIP-4844 هشت پروپوزال دیگر هم اجرا شده‌ است.

در این مورد برای مثال می‌توان به پروپوزال EIP-4788 اشاره کرد که با معرفی اوراکل تثبیت‌شده (Enshrined Oracle) ارتباط بین لایه اجتماع و لایه اجرای اتریوم را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این پروپوزال EIP-1153 هم با تمرکز بر «ذخیره‌سازی گذرا» برای صرافی‌هایی مثل صرافی یونی سواپ اهمیت زیادی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 1 =