اخبار اتریوماخبار ارزهای دیجیتال

ارتقای دانکن اتریوم در تست نت هولسکی انجام شد؛ شمارش معکوس تا کاهش کارمزدها!

ارتقای دانکن (Dencun) اتریوم در ۷ فوریه (۱۸ بهمن) در تست نت هولسکی (Holesky) انجام شد و قرار است در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) در شبکه اصلی اجرا شود.

خلاصهٔ خبر

  • با اجرای ارتقای دانکن قابلیت پروتو دنک شاردینگ (Proto Danksharding) به اتریوم اضافه می‌شود.
  • هدف اصلی دانکن این است که ذخیره داده‌ها را ارزان‌تر کند و دسترسی به آن‌ها را آسان‌تر نماید.

به گزارش کوین دسک، ارتقای دانکن در روز چهارشنبه در تست نت هولسکی انجام شد. این ارتقا تقریباً بزرگ‌ترین تغییر بلاک چین اتریوم در یک سال گذشته محسوب می‌شود و اهمیت زیادی دارد. دانکن با اضافه کردن قابلیت پروتو دنک شاردینگ، کارمزد تراکنش‌ها را ارزان‌تر می‌کند و هزینه دسترسی و جمع‌آوری داده‌ها را با معرفی بلاب‌ها کاهش می‌دهد. بلاب‌ها یک فضای جدید برای ذخیره‌سازی داده‌‌ها محسوب می‌شوند.

هولسکی آخرین تست نتی بود که ارتقای دانکن در آن اجرا می‌شد. این به‌روزرسانی حالا باید در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) در شبکه اصلی اتریوم اجرا شود. شایان ذکر است که ارتقای دانکن بدون هیچ مشکل خاصی در شبکه هولسکی اجرا شد و سریعاً به مرحله نهایی خود رسید. کاربری به اسم «Parithosh_j» اعلام کرده است:

دانکن در هولسکی نهایی شد. همه چیز خوب پیش می‌رود و بلاب‌ها آن طور که باید کار می‌کنند. حالا باید منتظر اجرای دانکن در شبکه اصلی باشیم!

توسعه‌دهندگان شبکه‌های آزمایشی یا تست نت‌ها را به تقلید از بلاک چین‌های اصلی راه‌اندازی می‌کنند تا به‌روزرسانی‌های مورد نظرشان را در آن‌ها اجرا کرده و قبل از رسیدن به شبکه‌ اصلی، باگ‌های موجود را برطرف کنند. در شبکه اتریوم سه تست نت وجود دارد و ارتقای دانکن در تمام آن‌ها اجرا شده است. با این حال افراد زیادی منتظر تست نت هولسکی بودند چون این تست جدیدتر از بقیه تست نت‌های اتریوم است و ساختار اعتبارسنج آن بزرگ‌تر از شبکه خود اتریوم است. بنابراین اجرای موفقیت‌آمیز دانکن در شبکه هولسکی نشان می‌دهد که این ارتقا، به احتمال زیاد با مشکل خاصی در شبکه اصلی اتریوم مواجه نمی‌شود.

شایان ذکر است که طبق گفته‌های توسعه‌دهندگان اتریوم، ارتقای دانکن در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) در اسلات ۸۶۲۶۱۷۶ و در ساعت ۱۷:۲۵ دقیقه به وقت تهران در شبکه اصلی اتریوم انجام شود.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *