اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

بررسی مهم‌ترین رویدادهای هفته آینده؛ سرنوشت بازار ارزهای دیجیتال چه خواهد شد؟

روند نزولی ارزهای دیجیتال در هفته گذشته، درست بعد از انتشار داده‌های تورمی آمریکا آغاز شد و بسیاری از معامله‌گران را به این نتیجه رساند که شاخص‌های اقتصادی این کشور روی بازار تاثیر گذاشته‌ است. حالا سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال به جلسه مهم فدرال رزرو در هفته آینده چشم دوخته‌اند تا ببینند که آیا این حرکت نزولی به پایان می‌رسد یا خیر.

خلاصه خبر

  • مهم‌ترین رویداد هفته آینده جلسه FOMC در روز چهارشنبه ۲۰ مارس (۱ فروردین ۱۴۰۳) است که ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌شود.
  • تنها ۸ درصد تحلیلگران باور دارند نرخ بهره کاهش می‌یابد و ۹۱ درصد آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که این شاخص بین محدوده ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصد باقی می‌ماند.

به گزارش بیت کوین‌ سیستمی و کوین تلگراف، بازار ارزهای دیجیتال هفته شدیداً پرنوسانی را پشت سر گذاشته‌ و قیمت بیت کوین در مرز ۶۴٬۰۰۰ دلار قرار دارد. با این حال به نظر می‌رسد نوسانات بازار در هفته آینده هم ادامه دارد و معامله‌گران باید خود را برای رویدادهای مهمی مثل جلسه FOMC آماده‌ کنند.

مهم‌ترین رویداد هفته آینده جلسه FOMC در روز چهارشنبه ۲۰ مارس (۱ فروردین ۱۴۰۳) است که ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌شود. در این روز فدرال رزرو باید تصمیم‌ خود برای نرخ بهره آمریکا را منتشر کند. داده‌های پلتفرم «FedWatch Tool» سایت «CME Group» نشان می‌دهد که تنها ۸ درصد تحلیلگران باور دارند نرخ بهره کاهش می‌یابد و ۹۱ درصد آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که این شاخص بین محدوده ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصد باقی می‌ماند.

پیش‌بینی تحلیلگران از تغییر نرخ بهره آمریکا در جلسه بعدی FOMC

جروم پاول (Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو، در ۲۰ مارس (۱ فروردین ۱۴۰۳) ساعت ۲۲ به وقت تهران و همچنین در ۲۲ مارس (۳ فروردین ۱۴۰۳) ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه به وقت تهران سخنرانی خواهد کرد. به طور کلی روند صعودی شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در ۲ ماه گذشته بسیار از تحلیلگران را به این نتیجه رسانده‌ که نرخ بهره آمریکا در فصل بهار کاهش نمی‌یابد.

در تاریخ ۲۱ مارس (۲ فروردین ۱۴۰۳) هم داده‌های مربوط به مطالبات بیکاری (Unemployment Claims) آمریکا منتشر خواهد شد. مطالبات بیکاری پرداخت‌های نقدی است که به افراد پس از اخراج آن‌ها از شغل خود پرداخته‌ می‌شود و داده‌های مربوط به آن اهمیت زیادی دارد. تحلیلگران پیش‌بینی‌ کرده‌اند که این شاخص از ۲۰۹٬۰۰۰ شغل به ۲۱۴٬۰۰۰ شغل می‌رسد.

علاوه بر این در ۲۲ مارس (۳ فروردین ۱۴۰۳) لایحه افتتاحیه پرونده بین کمیسیون بورس آمریکا (SEC) و ریپل ارائه شده و درگیری حقوقی آن‌ها از سر گرفته‌ می‌شود.

شایان ذکر است که ۲۴ مارس (۵ فروردین ۱۴۰۳) سومین مهلت SEC برای تصمیم‌گیری در مورد ETF اسپات اتریومِ شرکت ون‌اِک (VanEck) محسوب می‌شود.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 5 =