اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

چرا قیمت فانتوم ۱۴ درصد رشد کرده است؟

قیمت فانتوم در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۴ درصد رشد کرده و به نظر می‌رسد به‌روزرسانی جدید این شبکه توجه معامله‌گران را به توکن FTM جلب کرده است.

خلاصه خبر

  • قیمت فانتوم در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ درصد رشد کرده است.
  • شبکه فانتوم به‌روزرسانی مهمی را در پیش دارد که در بهبود توان عملیاتی آن به شدت موثر خواهد بود.

به گزارش کوین‌‌دسک، توکن بومی بلاک چین لایه اولِ فانتوم، یعنی FTM طی چهار هفته گذشته بیش از ۱۹۰ درصد افزایش یافته‌ و به بهترین ارز بازار (به جز میم کوین‌ها) در میان ۱۰۰ ارز برتر تبدیل‌ شده‌ است. قیمت فانتوم در حال حاضر در محدوده ۱.۱۸ دلار قرار دارد که بالاترین رکورد آن از آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) محسوب می‌شود. مارکت کپ این ارز دیجیتال هم به ۳.۳ میلیارد دلار رسیده‌ و آن را به چهل و یکمین دارایی برتر بازار ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

نمودار قیمت فانتوم

به نظر می‌رسد به‌روزرسانی آتی فانتوم یعنی سونیک (Sonic) در رشد قیمت این ارز دیجیتال و جذب سرمایه‌گذاران جدید موثر بوده است. این به‌روزرسانی قرار است سرعت پردازش تراکنش‌های فانتوم را افزایش دهد و در چند ماه آینده جایگزین شبکه اصلی موجود یعنی اوپرا (Opera) می‌شود. سه بخش اصلی به‌روزرسانی سونیک عبارت است از:

  • ماشین مجازی فانتوم که قراردادهای هوشمند را بسیار سریع‌تر از ماشین مجازی اتریوم (EVM) اجرا می‌کند.
  • ذخیره‌سازی پایگاه داده کارمن (Carmen) که ساختار داده‌ کارآمدتری دارد و با کاهش ۹۰ درصدی فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز، هزینه اعتبارسنج‌ها را به شدت کاهش می‌دهد.
  • مکانیسم اجماعِ «Optimized Lachesis» که یک استخر کارآمدتر را ایجاد می‌کند.

شایان ذکر است که شبکه آزمایشی سونیک در ماه اکتبر (مهر) فعال شد. سونیک در حداکثر توان عملیاتی خود در تئوری می‌تواند ۲٬۰۰۰ تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند و زمان نهایی شدن آن‌ها را به ۱.۱ ثانیه می‌رساند. شایان ذکر است که شبکه اوپرا تنها می‌توانست ۳.۲ تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + شانزده =