اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

صرافی FTX همچنان به جابجایی آلت کوین‌های خود ادامه می‌دهد

با رشد بازار ارزهای دیجیتال در روز گذشته، کیف پول‌های مرتبط با صرافی FTX و شرکت آلامدا ریسرچ (Alameda Research) هم جابه‌جایی دارایی‌های دیجیتال خود را دوباره شروع کرده‌اند.

خلاصه خبر

  • صرافی FTX و شرکت آلامدا ریسرچ بیش از ۸ میلیون دلار آلت کوین را به صرافی‌های متمرکز منتقل کرده‌اند.
  • فعالان بازار ارزهای دیجیتال با دقت تراکنش‌های این شرکت‌ها و تاثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال را بررسی می‌کنند.

به گزارش کریپتواسلیت، داده‌های پلتفرم اسپات آنچین (SpotOnChain) نشان می‌دهد که کیف پول‌های صرافی FTX و شرکت آلامدا ریسرچ ۲٬۰۰۰ اتریوم به ارزش ۶.۳۶ میلیون دلار را به صرافی کوین بیس و ۱۶۳٬۷۲۷۲ توکن PROM به ارزش ۲.۰۴ میلیون دلار را به صرافی بایننس منتقل کردند.

به نظر می‌رسد رشد بازار ارزهای دیجیتال در هفته‌های گذشته در نقل و انتقالات این شرکت‌ها موثر بوده و آن‌ها را به سمت برداشت سود و فروش توکن‌های خود سوق داده است. در این مورد برای مثال می‌توان به ETH اشاره کرد که با رشد ۴۲ درصدی قیمت آن در ماه گذشته، صرافی FTX و شرکت آلامدا ریسرچ حدود ۱۰٬۴۴۷ اتریوم به ارزش ۲۷.۶ میلیون دلار را به صرافی‌های متمرکز منتقل کردند.

با این حال، شرکت‌های مذکور همچنان حدود ۹۰۱ میلیون دلار دارایی دیجیتال دارند. صرافی FTX حدود ۵۳۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال را در ۱۸ آدرس هولد کرده و شرکت آلامدا ریسرچ هم ۳۷۱.۳۹ میلیون دلار دارایی دارد. بسیاری از تحلیلگران باور دارند که اصلاح بازار ارزهای دیجیتال بعد از تایید ETFهای اسپات بیت کوین، به خاطر افزایش فشار فروش FTX رخ داده بود.

به عبارت دقیق‌تر، صرافی FTX بیش از ۱ میلیارد دلار از سهام صندوق GBTC شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) را در آن زمان به فروش رساند. در نتیجه با افزایش فشار فروش GBTC، بیت کوین تا هفته‌ها نتوانست به رشد چشمگیری برسد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + چهارده =