اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

صرافی FTX تا پایان ۲۰۲۴ بازپرداخت مشتریانش را آغاز می‌کند

مسئولان تسویه حساب صرافی FTX جلسه جدیدی در باهاما برگزار کرده و مشخص کردند که بازپرداخت مشتریان این پلتفرم در سال ۲۰۲۴ انجام شود.

خلاصه خبر

  • مسئولان تسویه حساب صرافی اعلام کردند که بازپرداخت مشتریان پلتفرم مذکور را در سال ۲۰۲۴ انجام می‌دهند.
  • کاربران FTX تا اواسط مه (اواخر اردیبهشت) فرصت دارند ادعاهای خود در پورتال مربوطه ثبت کنند.

به گزارش دبلاک، ورشکستگی FTX از ۲ فرآیند جداگانه تشکیل شده است که در کنار هم اجرا می‌شوند: یک پرونده ورشکستگی فصل ۱۱ که در دادگاه دلاویر (Delaware) آمریکا در جریان است و یک فرآیند تسویه که در باهاما به آن رسیدگی می‌شود. با این حال، هر دو طرف توافق کرده‌اند که با هم کار کنند تا کاربران FTX زودتر طلب خود را دریافت کنند.

طبق گزارش‌هایی که از جلسه ۱۵ مارس (۲۵ اسفند ۱۴۰۲) منتشر شده‌ است، مسئولان هر دو پرونده اعلام کرده‌اند که اولین دور توزیع دارایی‌های FTX را تا پایان ۲۰۲۴ شروع می‌کنند و آن را به طلبکارانی پرداخت می‌کنند که ادعاهایشان تایید شده‌ و هویت خود را تایید کرده‌اند. 

پورتال ادعاهای کاربران FTX در تاریخ ۱ مارس (۱۱ اسفند) راه‌اندازی شد و طلبکاران پلتفرم مذکور توانستند ادعاهای خود را در آن ثبت کنند. آن‌ها تا ۱۵ مه (۲۶ اردیبهشت) می‌توانند این کار را انجام دهند اما مهلت مذکور ممکن است تا ژوئن ۲۰۲۴ (خرداد) تمدید شود.

شایان ذکر است که تمام بازپرداخت‌های FTX به دلار و طبق قیمت ارزهای دیجیتال در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ (۲۰ آبان ۱۴۰۰) انجام می‌شود. این امر اعتراض کاربران زیادی را برانگیخت چراکه ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین و سولانا در مقایسه با آن زمان به شدت رشد کرده‌اند. با این حال دادگاه آمریکا اعلام کرد که قانون آمریکا در این زمینه کاملاً مشخص است و هیچ بحثی در آن وجود ندارد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 7 =