اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

آیا گری گنسلر به اجبار ETFهای اسپات را تایید کرد؟

گری گنسلر (Gary Gensler)، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، روز چهارشنبه اعلام کرد که تایید ETFهای اسپات بیت کوین لزوماً نشان‌دهنده تایید ETFهای اسپات اتریوم نیست.

خلاصهٔ خبر

  • گری گنسلر خاطرنشان کرد که ETFهای اسپات بیت کوین تحت شرایط خاصی تایید شده است.
  • او تاکید کرد که SEC همیشه تلاش کرده است بی‌طرف باشد.

به گزارش دبلاک، گری گنسلر در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC اعلام کرد:

کاری که ما در ژانویه (دی) انجام دادیم، تحت تاثیر پرونده‌های زیادی قرار داشت. ما پرونده‌های دیگر را هم داریم بررسی می‌کنیم اما من نمی‌توانم چیزی به شما یا مخاطبانتان بگویم. کمیسیون پنج نفره SEC باید این پرونده‌ها را بررسی کنند.

شرکت‌های بزرگی مثل فیدلیتی (Fidelity) و بلک راک (BlackRock) در چند ماه گذشته درخواست خود برای راه‌اندازی ETFهای اسپات اتریوم را در SEC ثبت کردند و امیدوارند که این آژانس آن‌ها را تایید کند. کارشناسان نظرات متفاوتی در مورد ETFهای اسپات و تایید آن‌ها دارند اما بعضی از آن‌ها فکر می‌کنند این صندوق‌ها در اوایل مه (اردیبهشت ۱۴۰۳) تایید می‌شوند.

گنسلر در مصاحبه خود ادعا کرد که SEC تحت رهبری او تلاش کرده است کاملا بی‌طرف باشد. او ادامه داد:

ما یازده ETF اسپات بیت کوین را در یک زمان تایید کردیم. ETFها اولین ابزاری نبودند که بیت کوین را در دسترس مردم آمریکا قرار می‌دادند. می‌خواهم بگویم ما کاملاً بی‌طرف بودیم. البته تایید این صندوق‌ها به منزله تایید بیت کوین نبود.

گنسلر به تایید ETFهای اسپات رای مثبت داد و در همان زمان اعلام کرد که از بیت کوین حمایت نمی‌کند اما زمان اجرای حکم دادگاه فرا رسیده است. منظور او دادگاهی است که برای پرونده بین SEC و شرکت گری‌اسکیل اینوستمنتس (Grayscale Investments) برگزار شده بود. گری‌اسکیل از سال‌ها پیش صندوق GBTC را راه‌اندازی کرده بود اما زمانی که قصد داشت آن را به یک ETF اسپات تبدیل کند، SEC مجوزهای لازم را صادر نکرد. این شرکت در نهایت از SEC شکایت کرد و دادگاه به نفع آن رای داد.

گنسلر در گذشته هم از ارزهای دیجیتال انتقاد کرده و بارها گفته بود که بسیاری از ارزهای دیجیتال نوعی اوراق بهادار هستند. با این حال مجری شبکه CNBC بی‌طرف بودن SEC را زیر سوال برد و اعلام کرد که حکمدادگاه این آژانس را مجبور کرد ETFهای اسپات را تایید کند. گنسلر در پاسخ اعلام کرد:

اگر هم از قوانین پیروی کرده باشیم، باز هم شایسته بی‌طرفی هستیم. ما اطلاعات کامل، منصفانه و واقعی را به مردم آمریکا ارائه می‌کنیم تا در مورد سرمایه‌گذاری خود تصمیم بگیرند. ما مسئول آموزش سرمایه‌گذاران هستیم و باید به آن‌ها اطلاع بدهیم که کدام یک از سرمایه‌گذاری‌ها با قوانین اوراق بهادار آمریکا تطابق ندارند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 8 =