اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

انتقال ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه توسط جاستین سان به صرافی HTX

بنیان‌گذار شبکه ترون حدود ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه را به یک صرافی منتقل کرده و گمانه‌زنی‌های زیادی در بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمده است.

خلاصهٔ خبر

  • بعضی از افراد باور دارند که بنیان‌گذار ترون برای متنوع کردن پورتفوی خود چنین کاری کرده است.
  • با این حال مشکلات قانونی ترون ممکن است او را به سوی چنین تصمیمی سوق داده باشد.

به گزارش یوتودی، جاستین سان (Justin Sun)، بنیان‌گذار ترون، ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه را به صرافی HTX منتقل کرده است. او این دارایی‌ها را از پلتفرم جاست لند (JustLend) به صرافی HTX که به عنوان مشاور در آن فعالیت می‌کند، منتقل کرده است. شایان ذکر است که پلتفرم وال الرت (Whale Alert) این داده‌ها را منتشر کرده است.

سان در پلتفرم جاست لند هم مشارکت دارد. این پلتفرم روی شبکه ترون راه‌اندازی شده و به دلیل ارائه stUSDT شناخته می‌شود. علاوه بر این ۶۴۲.۰۶ میلیون دلار USDT به پلتفرم جاست لند منتقل شده است. تمام این موارد در کنار هم گمانه‌زنی‌های زیادی را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

این جابه‌جایی‌ها زمانی انجام شده که بازار ارزهای دیجیتال رشد کرده است. قیمت بیت کوین در این مدت حدود ۱ درصد رشد کرده و به ۵۱٬۷۵۰ دلار رسیده است. قیمت ترون (TRX)، توکن بومی شبکه ترون، در این مدت حدود ۱ درصد کاهش یافته و به ۰.۱۳ دلار رسیده است. 

این انتقال در بحبوحه افزایش بیشتر در بازار کریپتو اتفاق افتاد، به طوری که بیت کوین یک درصد رشد متوسط را ثبت کرد و با قیمت 51750 دلار معامله شد. TRX، توکن بومی بلاک چین ترون نیز شاهد افزایش قابل توجه 9 درصدی بود و به 0.135 دلار رسید که بالاترین سطح آن از می 2021 است. توکن JST که با جاستین ترون و پلتفرم‌های آن در ارتباط است، در هفته گذشته حدود ۸ درصد افزایش یافت و به ۰.۳ دلار رسید.

نمودار قیمت ترون

هنوز به طور کامل مشخص نیست که چرا جاستین سان ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه را منتقل کرد اما بعضی از افراد باور دارند که او برای تقویت نقدینگی HTX چنین کاری کرده است. بعضی از کاربران هم ادعا کرده‌اند که او برای سرمایه‌گذاری‌های شخصی خود چنین کاری کرده  تا سبد سرمایه‌گذاری خود را متنوع‌تر کند. با این حال، ترون و بنیان‌گذار آن اخیراً با مشکلات و چالش‌های به خصوصی مواجه شده‌اند و ممکن است سان را وادار کنند تا دارایی‌هایش را به پلتفرم‌های دیگری منتقل کند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =