اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

ماراتون دیجیتال از دو زنجیره جانبیِ بیت کوین به عنوان بخشی از شبکه Anduro رونمایی کرد

شرکت ماراتون دیجیتال (Marathon Digital) که در بخش ماینینگ بیت کوین فعالیت می‌کند، شبکه جدیدی به اسم «Anduro» را راه‌اندازی کرده است تا با توسعه زنجیره‌های جانبی بیت کوین به گسترش اکوسیستم آن بپردازد.

خلاصهٔ خبر

  • ماراتون دیجیتال تاکید کرده که تمام شبکه‌های آن غیرمتمرکز است و توسط اعضای جامعه بازار ارزهای دیجیتال هدایت می‌شود.
  • هدف ماراتون دیجیتال این است که نوآوری و ثُبات اجماع اثبات کار شبکه بیت کوین را تقویت کند.

به گزارش دبلاک، شرکت ماراتون دیجیتال قصد دارد یک شبکه جدید به اسم Anduro را در شبکه بیت کوین راه‌اندازی کند. توسعه دو سایدچین اولِ Anduro، به اسم «Coordinate» و «Alys» از قبل شده شروع شده است. هدف Coordinate ارائه یک پشته UTXO کارآمد برای اردینالز است و Alys نیز یک شبکه سازگار با EVM برای توکنیزه کردن دارایی‌های دنیای واقعی است. ماراتون دیجیتال در اطلاعیه خود گفته است:

Anduro پلتفرمی است که روی شبکه بیت کوین ساخته شده تا امکان ایجاد زنجیره‌های جانبی متعدد را فراهم کرده و به گسترش نوآوری در اکوسیستم بیت کوین کمک کند.

ماراتون دیجیتال خاطرنشان کرد که تمام شبکه‌های آن با توجه به اصول غیرمتمرکزسازی طراحی شده و توسط کاربران و فعالان بازار ارزهای دیجیتال هدایت می‌شود. طبق گفته‌های این شرکت، Anduro از سیستمی به اسم ادغام استخراج (Merge Mining) استفاده می‌کند که در آن ماینرها می‌توانند درآمد خود را از تراکنش‌های سایدچین دریافت کرده و در عین حال به استخراج بیت کوین در لایه پایه ادامه دهند. فرد تیل (Fred Thiel)، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ماراتون دیجیتال، هم اعلام کرد:

ما معتقدیم که Anduro برای هولدرهای BTC و توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز ارزش بیشتری ایجاد می‌کند و در عین حال به ثبات بلندمدت اجماع اثبات کار شبکه بیت کوین کمک می‌کند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + هجده =