اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

شبکه لایه ۲ متیس با پروتکل CCIP چین لینک ادغام شد

شبکه لایه ۲ متیس (Metis) با پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای (CCIP) چین لینک ادغام شده است تا زیرساخت بریج (پل بلاک چینی) و قابلیت کراس چین خود را بهبود داده و به افزایش پذیرشش کمک کند.

خلاصهٔ خبر

  • متیس با پشتیبانی از پروتکل CCIP در تلاش است فرآیند انتقال استیبل کوین‌ها و توکن‌های اتریوم را کاربرپسندتر کند.
  • توسعه‌دهندگان متیس با توجه به فناوری پیشرفته و امنیت CCIP، تصمیم گرفته‌اند با این پروتکل ادغام شوند.

به گزارش کریپتواسلیت، یوهان عید (Johann Eid)، مدیر ارشد چین لینک لبز (Chainlink Labs)، گفته است:

متیس با استفاده از پروتکل CCIP می‌تواند تجربه یکپارچه‌تری برای توسعه‌دهندگان و کاربران خود فراهم کند و در عین حال پذیرش خود را هم بهبود ببخشید.

طبق این بیانیه، CCIP چین لینک به عنوان زیرساخت بریج متیس عمل خواهد کرد و انتقال استیبل کوین‌های مبتنی بر اتریوم به این شبکه را تسهیل می‌کند. این پروتکل در آینده هم قرار است از توکن‌ها و شبکه‌های بیشتری پشتیبانی کند. این امر به طور قابل‌توجهی اکوسیستم متیس را تقویت می‌کند.

داده‌های وب سایت دیفای‌لاما (DeFillama) نشان می‌دهد که مارکت کپ استیبل کوین‌ها در شبکه متیس به ۴۱ میلیون دلار می‌رسد و ۷۳ میلیارد دلار اتریوم هم در آن قرار دارد. ادغام با پروتکل CCIP به متیس اجازه می‌دهد به استیبل کوین‌های مبتنی بر اتریوم دسترسی داشته باشد و نقش خود در بازار ارزهای دیجیتال را تقویت کند.

انتقال سریع توکن، دسترسی به یک رابط کراس چین استاندارد و دسترسی به انتقال‌های قابل‌برنامه‌ریزی توکن‌ها از جمله فوایدی است که متیس با این ادغام به دست می‌آورد و علاوه بر این می‌تواند از توسعه‌دهندگان قوی چین لینک و حضور تثبیت‌شده آن در بازار ارزهای دیجیتال استفاده کند. تام انگو (Tom Ngo)، مدیر اجرایی متیس، هم اعلام کرده است:

ما به خاطر ساختار پیشرفته CCIP و پذیرش آن در صنعت بلاک چین آن را انتخاب کرده‌ایم. امنیت و تجربه کاربری اولویت‌های اصلی ما هستند و امنیت و فناوری پیشرفته CCIP چین لینک بی‌نظیر است.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =