اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

افزایش فشار خرید سرمایه‌گذاران نهادی؛ سوخت رالی بیت کوین از کجا تامین می‌شود؟

سرمایه‌گذاران نهادی به شدت در حال خرید بیت کوین هستند و به رشد قیمت آن کمک کرده‌اند.

خلاصهٔ خبر

  • شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) در روزهای گذشته ۳٬۰۰۰ بیت کوین خرید.
  • خالص جریان ورود سرمایه به صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین هم در روز قبل به ۵۲۰ میلیون دلار رسید.

به گزارش کوین دسک و کوین گیپ، شرکت مایکرواستراتژی که بزرگ‌ترین هولدر شرکتی بیت کوین محسوب می‌شود، در روز قبل ۳٬۰۰۰ بیت کوین به قیمت ۱۵۵ میلیون دلار خریداری کرد و کل BTCهای خود را به ۱۹۳٬۰۰۰ توکن رساند.

مایکرواستراتژی BTCهای جدید خود را بین ۱۵ تا ۲۵ فوریه (۲۶ بهمن تا ۶ اسفند) و به طور میانگین با قیمت ۵۱٬۸۱۳ دلار خریداری کرد. مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی، اعلام کرد:

مایکرواستراتژی اکنون ۱۹۳٬۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۶.۰۹ میلیارد دلار را هولدر کرده است. میانگین قیمت خرید این توکن‌ها هم به ۳۱٬۵۴۴ دلار می‌رسد.

با توجه به رشد قیمت بیت کوین در روز گذشته، سود این شرکت به بیش از ۴ میلیارد دلار رسیده است. با این حال سایر سرمایه‌گذاران نهادی بیت کوین هم در روز گذشته به خرید آن ادامه دادند و خالص جریان ورود سرمایه ETFهای اسپات را به ۵۲۰ میلیون دلار رساندند. 

به عبارت دقیق‌تر، صندوق FBTC شرکت فیدلیتی (Fidelity) توانست ۲۴۳.۳ میلیون دلار سرمایه را به خود جذب کند. علاوه بر این ۱۱۱.۸ میلیون دلار سرمایه وارد صندوق IBIT شرکت بلک راک (BlackRock) شد و صندوق ARKB شرکت‌های آرک اینوست (Ark Invst) و ۲۱شیرز (21Shares) با جذب ۱۳۰.۶ میلیون دلار سرمایه در جایگاه سوم قرار گرفت.

جریان ورود و خروج سرمایه ETFهای اسپات بیت کوین

تحلیلگران باور دارند که افزایش فشار خرید سرمایه‌گذاران نهادی در عبور قیمت بیت کوین از مرز ۵۷٬۰۰۰ دلار موثر بوده است.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 5 =