اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

مهم‌ترین رویدادهای هفته آینده کدام یک هستند؟

در هفته آینده رویدادهای اقتصادی مهمی مثل انتشار داده‌های بازار کار آمریکا و سخنرانی رییس فدرال رزرو انجام می‌شود و می‌تواند روی قیمت بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارد.

خلاصه خبر

  • رییس فدرال رزرو در روز چهارشنبه سخنرانی خواهد کرد.
  • داده‌های مربوط به بازار کار آمریکا در روز جمعه منتشر خواهد شد.

به گزارش کوین تلگراف، در هفته آینده چند نفر از اعضای فدرال رزرو سخنرانی خواهند کرد. جروم پاول (Jerome Powell)، رییس این بانک نیز، در ۳ آوریل (۱۵ فروردین) سخنرانی خود را انجام می‌دهد. با توجه به اینکه احتمال کاهش نرخ بهره آمریکا در سال ۲۰۲۴ وجود دارد، دارایی‌های پرریسکی مثل بازار ارزهای دیجیتال همچنان نسبت به سیاست‌های فدرال رزرو حساس هستند.

پاول در هفته گذشته اعلام کرد که رشد تورم آمریکا به این معنی نیست که سیاست‌های اقتصادی فدرال رزرو سخت‌گیرانه‌تر می‌شود. طبق گفته‌های او، فدرال رزرو از این به بعد برای کاهش نرخ بهره رویکرد متعادل‌تری را در پیش می‌گیرد.

علاوه بر این داده‌های مربوط به اشتغال بخش غیرکشاورزی، میانگین درآمد ساعتی و نرخ بیکاری آمریکا در ۵ آوریل (۱۷ فروردین) ساعت ۱۶ به وقت تهران منتشر می‌شود و ممکن است مثل دفعات قبل روی قیمت بیت کوین تاثیر بگذارد. تدتاکس‌مکرو (Tedtalksmacro)، تحلیلگر مطرح بازارهای مالی، اعلام کرده است:

داده‌های مربوط به بازار کار آمریکا روز جمعه منتشر می‌شود و درست مثل داده‌های قبلی و جلسه FOMC نوسانات جدیدی را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کند. در حال حاضر، بازار به این نتیجه رسیده است که تا پایان سال ۲۰۲۴، فدرال رزرو در ۳ نوبت نرخ بهره را کاهش می‌دهد. اگر داده‌های مربوط به بازار کار آمریکا این پیش‌بینی را تغییر دهد، قطعاً نوسانات بیت کوین را افزایش می‌دهد.

پلتفرم دکوبیسی‌لتر (The Kobeissi Letter) نیز درباره رویدادهای هفته آینده گفته است:

مهم‌ترین رویدادهای هفته آینده:

۱. شاخص PMI تولیدی ISM: دوشنبه
۲. شاخص فرصت شغلی: سه‌شنبه
۳. نشست اوپک: چهارشنبه
۴. سخنرانی جروم پاول: چهارشنبه
۵. داده‌های مربوط به بازار کار آمریکا: جمعه
۶. در مجموع ۱۴ عضو فدرال رزرو در این هفته سخنرانی خواهند کرد.

با شروع سه ماهه دوم ۲۰۲۴، هفته بزرگی در پیش است.

توییت دکوبیسی‌لتر

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نوزده =