اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

اقتصاد توکنی نات کوین منتشر شد

توسعه‌دهندگان نات کوین در روز گذشته اطلاعات مربوط به توکنومیکس یا اقتصاد توکنی خود را منتشر کردند. آن‌ها تاکید کردند که مالکیت توکن‌های نات‌ کوین را در دست چند نفر متمرکز نخواهند کرد.

خلاصه خبر

  • نات‌ کوین قرار است مثل بیت کوین استخراج شود اما به ماینرهای اولیه، توکن زیادی تخصیص نمی‌یابد.
  • هر یک از ۳۴ میلیون بازیکن این بازی تلگرامی به طور متوسط مقدار کمی از عرضه نات کوین (تقریباً ۰.۰۰۰۳ درصد) را دریافت می‌کنند.

توسعه‌دهندگان نات‌ کوین در روز گذشته اطلاعات مربوط به توکنومیکس یا اقتصاد توکنی خود را منتشر کردند. آن‌ها در ابتدا تاکید کردند که نات کوین قرار نیست شبیه بقیه ارزهای دیجیتال باشد و همیشه به هدف خود، مبنی بر استخراج نات کوین از طریق بازی تلگرامی آن پایبند خواهد بود. علاوه بر این آن‌ها اعلام کردند که برعکس سایر ارزهای دیجیتال از سرمایه‌گذاران خارجی، دورهای سرمایه‌گذاری خصوصی و یا برنامه تخصیص توکن استفاده نخواهند کرد.

توسعه‌دهندگان نات‌ کوین در تلاش هستند توزیع این توکن را مثل بیت کوین انجام دهند تا افراد در ازای تلاش خود آن را استخراج کنند. با این حال برعکس بیت کوین، نات‌ کوین قرار نیست به تعدادی کمی از ماینرهای اولیه توکن زیادی بدهد و آن‌ها را به نهنگ تبدیل کند. به عبارت دقیق‌تر هر یک از ۳۴ میلیون بازیکن این بازی تلگرامی به طور متوسط مقدار کمی از عرضه نات کوین (تقریباً ۰.۰۰۰۳ درصد) را دریافت می‌کنند.

علاوه بر این، توسعه‌دهندگان نات کوین از طرفداران خود خواستند تا در مراحل بعدی این بازی مشارکت کنند. آن‌ها تاکید کردند که در هر صورت برای فهرست‌بندی، توسعه بازی و جذب بازیکنان جدید به مقداری توکن نیاز دارند و افراد می‌توانند با اهدای توکن‌های خود به این بازی کمک کنند. گفتنی است که هیچ پاداشی برای این افراد وجود ندارد و اگر طرح مشخصی برای توزیع توکن‌های اهداشده وجود نداشته باشد، تمام آن‌ها سوزانده می‌شود.  

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + ده =