اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

مهم‌ترین مقاومت و حمایت بیت کوین در چه سطوحی است؟ بررسی نظر یک تحلیلگر

معامله‌گر باتجربه‌ با نام مستعار دیو دویو (Dave the Wave) اعلام کرد که بیت کوین در نقطه عطف مهمی قرار دارد.

خلاصهٔ خبر

  • او باور دارد که قیمت بیت کوین با یک ضربه کوچک می‌تواند به رشد چشمگیری برسد.
  • با این حال احتمال این هم وجود دارد که ‌BTC ممکن است با یک اصلاح قابل‌توجه هم مواجه شود.

به گزارش دیلی‌هادل، دیو دویو به ۱۴۵٬۰۰۰ به دنبال‌کننده خود در شبکه اجتماعی X (توییتر سابق) گفت که بیت کوین در تلاش است مقاومت ۶۵٬۰۰۰ دلار را بشکند اما اگر موفق نشود، تا محدوده ۴۱٬۰۰۰ دلار سقوط می‌کند. او خاطرنشان کرد:

هدف کوتاه‌مدت بیت کوین در کوتاه‌مدت ۶۵٬۰۰۰ دلار است اما برای رسیدن به هدف باید بتواند از کانال خود خارج شود. اگر BTC موفق نشود، ممکن است تا ۴۱٬۰۰۰ دلار سقوط کند. 

نمودار قیمت بیت کوین

دیو دویو با توجه به نمودار بیت کوین خاطرنشان کرد که این ارز دیجیتال به تازگی از باند رگرسیون بلندمدت خود خارج شده است و در آستانه خروج از یک کانال صعودی کوتاه‌مدت است. طبق گفته‌های او، اگر BTC در خروج از این کانال صعودی شکست بخورد؛ به کف آن در ۴۱٬۰۰۰ دلار می‌رسد.

این تحلیلگر تاکید کرد که واگرایی شاخص مکدی (MACD) می‌تواند سیگنال صعودی یا نزولی بیت کوین را مشخص کند. تحلیلگران با استفاده از شاخص MACD تلاش می‌کنند زمان شروع یا معکوس شدن روندها را مشخص کنند. دیو دویو هم اعلام کرد که اگر شاخص MACD از یک سطح معین عبور کند، BTC دوباره رشد می‌کند و بعد از اتمام این رالی؛ مثل ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۱۳۹۹) و دسامبر ۲۰۱۷ (آذر ۱۳۹۶) اصلاح می‌کند. 

این ناحیه قدرت سهوی (Parabolic Strength در تصویر پایین) نام دارد و شاخص MACD در حال حاضر حدود ۱ هفته با آن فاصله دارد. دیو دویو ادامه داد:

می‌توانید از سیگنال شاخص مکدی در نمودار روزانه استفاده کنید. 

نمودار قیمت بیت کوین و شاخص مکدی

شایان ذکر است که قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۵۲٬۱۰۰ دلار قرار دارد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =