اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

ایردراپ ۴۷ میلیون دلاری Pyth؛ کدام کیف پول‌ها واجد شرایط هستند؟

شبکه Pyth ایردراپ جدیدی را برای برنامه‌های غیرمتمرکزی راه‌اندازی کرده است که از خدمات آن استفاده می‌کنند.

خلاصهٔ خبر

  • در ایردراپ جدید PYTH بیش از ۱۶۰ برنامه غیرمتمرکز واجد شرایط شده‌اند.
  • در این ایردراپ ۱۰۰ میلیون توکن PYTH به ارزش ۴۷ میلیون دلار توزیع می‌شود.

به گزارش دبلاک، شبکه Pyth از مرحله دوم ایردراپ خود برای ۱۶۷ برنامه غیرمتمرکز که از این شبکه اوراکل استفاده کرده‌اند، رونمایی کرد.

برنامه‌هایی برای ایردراپ جدید Pyth واجد شرایط شده‌اند که برای عملیات خود (از جمله پردازش تراکنش‌ها، ارزیابی دارایی‌ها و تسویه آنچین) به داده‌های قیمتی Pyth متکی هستند. حدود ۱۰۰ میلیون توکن PYTH (به ارزش ۴۷ میلیون دلار) در این ایردراپ توزیع خواهد شد. شبکه Pyth اعلام کرده است:

کار کردن با توسعه‌دهندگان پرشوری که مرزهای امور مالی غیرمتمرکز و بازارهای سرمایه وب ۳ را گسترس می‌دهند، باعث افتخار است.

برنامه‌های غیرمتمرکزی مثل سنتتیکس (Synthetix)، منگو مارکتس (Mango Markets)، بون‌فیدا (Bonfida)، هلیوم (Helium)، پنکیک سواپ (PancakeSwap)، بخش‌های مختلف دیفای از جمله صرافی‌های غیرمتمرکز، پلتفرم‌های وام‌دهی، محصولات ساختاریافته، استیبل کوین‌ها و پروتکل‌های مربوط به تجزیه‌وتحلیل داده‌ها در این ایردراپ شرکت می‌کنند. برنامه‌های غیرمتمرکز واجد شرایط در نهایت تخصیص و برنامه‌های خود را برای ایردراپ PYTH اعلام خواهند کرد. با این حال هنوز اعلام نشده است که پروژه‌های مذکور در چه تاریخی توکن‌های PYTH خود را دریافت خواهند کرد.

بعضی از برنامه‌ها فرآیند کلیم‌ها (Claims) را تکمیل کرده‌اند و ممکن است دریافت توکن‌های PYTH را شروع کرده یا به زودی این کار را انجام دهند. شایان ذکر است که در توزیع بعضی از این برنامه‌های غیرمتمرکز فرآیند احراز هویت (KYC) انجام می‌شود.

برنامه‌های واجد شرایط ایردراپ PYTH

مایکل کیهیل (Michael Cahill)، مدیرعامل «Douro Labs» که یکی از همکاران اصلی Pyth محسوب می‌شود، اعلام کرده است:

این لحظه مهمی برای جامعه برنامه‌های غیرمتمرکزی است که به داده‌های آنی Pyth متکی هستند. بیش از ۱۶۰ برنامه با توجه به ادغام خود با اوراکل Pyth واجد شرایط ایردراپ PYTH شده‌اند.

شبکه Pyth در نوامبر ۲۰۲۳ (آبان) هم از ایردراپ دیگری رونمایی کرده بود که بیش از ۷۵٬۰۰۰ کیف پول را بر اساس فعالیت آنچین آن‌ها در ۲۰ بلاک چین و بیش از ۲۰۰ برنامه غیرمتمرکز هدف قرار می‌داد.

این بلاک چین‌ها از شبکه‌هایی مثل اتریوم، آوالانچ، آربیتروم، بیس، آپتیمیزم، پالیگان، zkSync، آپتوس سویی کازماس و سولانا تشکیل می‌شدند. اعضای فعال انجمن Pyth در دیسکورد (Discord) و هولدرهای توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFT) شبکه Pyth هم در این ایردراپ واجد شرایط شدند.

اسنپ شات این ایردراپ یک بار اصلاح شد تا افراد بیشتری واجد شرایط شوند. علاوه بر این ۵۵ میلیون توکن PYTH دیگر به ایردراپ آن اضافه شد. در نهایت هم حدود ۲۵۵ میلیون توکن PYTH بین بیش از ۹۰٬۰۰۰ کیف پول واجد شرایط توزیع شد.

طبق گزارش Pyth، روند کلیم کردن این ایردراپ در ۲۰ نوامبر ۲۰۲۳ (۲۹ آبان) شروع شد و بیش از ۵۱٬۰۰۰ کیف پول ۱۶۳ میلیون توکن PYTH (حدود ۶۴ درصد از کل توکن‌های تخصیص‌یافته به این ایردراپ) را دریافت کردند. سایر کیف پول‌ها تا ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) فرصت دارند توکن‌های خود را دریافت کنند.

توسعه‌دهندگان Pyth اعلام کرده‌اند که هدف ایردراپ توکن PYTH افزایش مشارکت کاربران در تصمیمات حاکمیتی است تا آن‌ها بتوانند این شبکه را به یک شبکه بدون مجوز، غیرمتمرکز و خودکفا تبدیل کنند.

توکن PYTH روی بلاک‌ چین سولانا راه‌اندازی شده و هر دو ایردراپ آن توسط بخش انجمن و راه‌اندازی (Community and Launch) این شبکه انجام شده است تا ۶ درصد کل عرضه توکن PYTH (برابر با ۶۰۰ میلیون PYTH) در دسترس کیف پول‌های واجد شرایط قرار بگیرند. به همین خاطر ۱۰۰ میلیون توکن PYTH به برنامه‌های غیرمتمرکز و ۲۵۵ میلیون توکن PYTH به افرادی اختصاص داده است در فعالیت‌های آنچین آن حضور داشتند. ۱۰ میلیون توکن PYTH هم بین اعضای فعال جامعه آن توزیع می‌شود. شایان ذکر است که قیمت توکن PYTH در حال حاضر در محدوده ۰.۴۸ دلار قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 4 =