اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

خرید یک شرکت جدید توسط ریپل؛ ماجرا از چه قرار است؟

شرکت ریپل برای گسترش خدمات خود در آمریکا شرکت استندارد کاستدی اند تراست (Standard Custody & Trust) را خریداری کرده است. 

خلاصهٔ خبر

  • شرکت استندارد کاستدی اند تراست مجوزهای ایالت نیویورک را دارد و به ریپل اجازه می‌دهد خدمات بیشتری را در آمریکا ارائه کند.
  • این دومین باری است که ریپل شرکتی را برای حضانت دارایی‌های دیجیتال خریداری می‌کند و معامله آن هنوز توسط ایالت نیویورک تایید نشده است.

به گزارش کوین دسک، علی‌رغم اینکه ریپل روی بازار خارج از آمریکا تمرکز کرده و درگیری‌های آن با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ادامه دارد، این شرکت همچنان در تلاش است تا توانایی‌ها و خدمات خود را در ایالات متحده گسترش دهد.

ریپل با خرید شرکت استندارد کاستدی اند تراست می‌تواند خدماتی مثل توکنیزه کردن دارایی‌های واقعی را به شرکت‌های دیگر ارائه دهد. این شرکت در تلاش است تا فراتر از یک شبکه پرداخت ساده باشد و محصولاتی را در اختیار مشتریان نهادی خود قرار دهد که از فناوری بلاک چین تشکیل شده است. مونیکا لانگ (Monica Long)، مدیرکل ریپل، اعلام کرده است:

ما می خواهیم زیرساخت‌های بیشتری را به موسسات مالی ارائه کنیم. به نظر ما این امر می‌تواند انعطاف‌پذیری ما را هم افزایش دهد.

لانگ تاکید کرد که این پروژه برای بلندمدت در نظر گرفته و ریپل همچنان در تلاش است بقیه مجوزهای انتقال پول آمریکا را دریافت کند. ریپل جزئیات معامله خود با شرکت استندارد کاستدی اند تراست را منتشر نکرده و هنوز در انتظار تایید وزارت خدمات نیویورک است. این شرکت در زمینه نگهداری و تسویه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند و ریپل با خرید آن می‌تواند خدمات مربوط به حضانت ارزهای دیجیتال را هم به مشتریانش ارائه کند.

شهرت ریپل بیشتر به خاطر نبرد حقوقی آن با SEC افزایش یافته است. این آژانس ادعا کرده که خرید و فروش ریپل به معنی خرید و فروش یک اوراق بهادار ثبت‌نشده و غیرقانونی است. دادگاه‌‌ آمریکا تا حد زیادی از ریپل طرفداری کرد اما پرونده این شرکت و SEC همچنان ادامه دارد.

لانگ هم در صحبت‌های خود تاکید کرد که ریپل نه تنها به خاطر درگیری خود با SEC نسبت به بازار آمریکا تردید ندارد؛ بلکه بیشترین نگران نااطمینانی نظارتی دارایی‌های دیجیتال در این کشور است. او ادامه داد:

در هر صورت ایالات متحده بازار بزرگی دارد و ما معتقدیم که این کشور ممکن است به عنوان رهبر نوآوری‌های این بخش ظاهر شود.

ریپل در سال گذشته هم شرکتی به اسم متاکو (Metaco) را خریداری کرده بود که خدمات مربوط به حضانت ارزهای دیجیتال را ارائه می‌کرد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =