شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

انتشار ایمیل‌های دیده‌نشده از خالق بیت کوین؛ ساتوشی ناکاموتو چه مشکلاتی را پیش‌بینی کرده بود؟

یکی از توسعه‌دهندگان اولیه بیت کوین به اسم مارتی مالمی (Martii Malmi) ایمیل‌های جدیدی را از ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، بنیان‌گذار بیت کوین، منتشر کرده است.

خلاصه خبر

  • ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ پیش‌بینی کرده بود که مصرف انرژی ماینینگ بیت کوین می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.
  • او علاوه بر این به مشکلات قانونی احتمالی بیت کوین هم اشاره کرده بود.

به گزارش کوین دسک، ناکاموتو در یکی از این ایمیل‌ها که در مه ۲۰۰۹ (اردیبهشت ۱۳۸۸) ارسال شده، اعلام کرد:

به نظر من اجماع اثبات کار تنها راهکاری است که برای پول الکترونیکی همتا‌به‌همتا و بدون نهاد ثالث قابل‌اعتماد وجود دارد. این راهکار برای هماهنگی شبکه و جلوگیری از دو بار خرج کردن خیلی مهم است.

با این حال قانون‌گذاران مختلف از جمله ایالت نیویورک یا بریتیش کلمبیا آمریکا به خاطر مصرف بالای انرژی، استخراج بیت‌ کوین را متوقف کرده‌اند. به نظر می‌رسد ناکوتو چنین مشکلاتی را پیش‌بینی کرده و در سال ۲۰۰۹ گفته است:

اگر استخراج بیت کوین انرژی قابل‌توجهی مصرف کند، فکر می‌کنم باز هم مصرف انرژی آن از فعالیت‌های بانکی و نیروی کار و منابع آن کم‌تر باشد. هزینه آن قطعاً از میلیاردها دلار کارمزد بانکی که برای ساختمان‌های آجری، آسمان خراش‌ها و کارت‌های اعتباری پرداخت می‌شود؛ کم‌تر خواهد بود. با این حال در نهایت ممکن است مجبور شویم بین آزادی اقتصادی و محافظت از محیط زیست یک مورد را انتخاب کنیم.

تحقیقات شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) در سال ۲۰۲۱ نشان داد که مصرف انرژی بیت کوین، نصفِ مصرف انرژی صنعت بانکداری یا استخراج ماینینگ است. ساتوشی ناکاموتو در بخشی از دیگر صحبت‌های خود هم گفت:

شاید نباید به صراحت این حرف را بزنم اما می‌توانید بیت کوین را یک سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید. گفتن این حرف خطرناک است. اگر قانون‌گذاران به این نتیجه برسند اشکالی ندارد، اما ما نمی‌توانیم این مسئله را این طور مطرح کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =