شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

آیا شایعات مربوط به حل و فصل پرونده ریپل و کمیسیون بورس آمریکا صحت دارد؟

در ۲۹ مارس (۱۰ فروردین)، مدیران ارشد ریپل با مقامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) جلسه داشتند. این اتفاق باعث شد شایعات زیادی درباره حل و فصل پرونده‌ بین این دو نهاد منتشر شود.

خلاصه خبر

  • مقامات ریپل اخیراً در دادگاه نیویورک حاضر شده‌اند. با انتشار تصویر آن‌ها، شایعات زیادی مبنی بر حل و فصل پرونده ریپل‌ و SEC در بازار ارزهای دیجیتال منتشر شد.
  • با این حال کارشناسان باور دارند این شایعات صحت ندارند.

به گزارش بی‌این کریپتو، در ۲۹ مارس (۱۹ فروردین) تصویری از برد گاردلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل و همچنین استوارت آلدروتی (Stuart Alderoty)، مدیر ارشد حقوقی این شرکت، در خارج از دادگاه فدرال نیویورک منتشر شد.

تصویری از برد گاردلینگهاوس و استوارت آلدروتی در خارج از دادگاه فدرال نیویورک

انتشار این تصویر گمانه‌زنی‌های زیادی را در مورد حل و فصل نبرد حقوقی ریپل و SEC ایجاد کرد. با این حال، کارشناسان از فعالان بازار ارزهای دیجیتال خواستند تا از هر برداشت و خبر تاییدنشده دوری کنند. 

مارک فایگل (Marc Fagel)، یکی از وکلای بازار ارزهای دیجیتال، هم هرگونه تسویه‌ قریب‌الوقوع را رد کرد. او توضیح داد که چنین جلساتی اقدامات عادی پرونده‌های حقوقی هستند و لزوماً به معنی حل و فصل اختلافات بین ریپل و SEC نیستند.  او تاکید کرد:

این یک جلسه‌ اجباری و بخشی از زمان‌بندی پرونده است. احتمال توافق ریپل و SEC حدود ۰ درصد است.

در همین حال سخنگوی ریپل‌ به النور ترت (Eleanor Terrett)، خبرنگار فاکس بیزینس (Fox Business)، گفت که این شرکت چیزی برای به اشتراک گذاشتن‌ با رسانه‌ها ندارد. در نتیجه ترت هم اعلام کرد که جلسه بین SEC و ریپل صرفاً یک جلسه اجباری بوده است.

نکته‌ جالب این است که استوارت آلدروتی، مدیر ارشد حقوقی ریپل، در همان روز شدیداً از نحوه برخورد SEC با صنعت ارزهای دیجیتال انتقاد کرد و گفت:

SEC هفت سال پیش گزارش معروف DAO را منتشر کرد تا به ادعای خود، شفافیت مورد نیاز بازار ارز دیجیتال را فراهم کند. با این حال آژانس مذکور همچنان در حال پیگیری ۸ پرونده‌ بزرگ در بازار ارز دیجیتال است که پایانی برای آن‌ها وجود ندارد. قطعاً یک جای کار مشکل دارد.

شایان ذکر است SEC از دادگاه خواسته تا ریپل را به خاطر فروش XRP و نقض قوانین اوراق بهادار، حدود  ۲ میلیارد دلار جریمه کند. این آژانس ادعا می‌کند چنین جریمه‌ای باعث می‌شود سایر فعالان بازار ارزهای دیجیتال دست به چنین کاری نزنند.

با این حال، ریپل و مدیران آن قصد دارند با این خواسته مقابله کنند. آلدروتی تاکید کرد که این جریمه‌ هنگفت برای «مجازات و ترساندن ریپل طراحی شده‌ و این اقدام، اصلاً قانونی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =