اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

راه‌اندازی شبکه سولانا بعد از توقف ۵ ساعته؛ علت چه بود؟

شبکه لایه ۱ سولانا پس از قطعی ۵ ساعته خود در روز قبل، دوباره راه‌اندازی شد. قیمت توکن سولانا نیز بازیابی شده و به سطوح روز گذشته رسیده است.

خلاصهٔ خبر

  • شبکه سولانا در روز قبل به مدت ۵ ساعت متوقف شد.
  • توسعه‌دهندگان سولانا سریعاً ارتقای جدیدی را راه‌اندازی کرده و مشکل مذکور را حل کردند.

به گزارش دبلاک، روز گذشته شبکه سولانا برای چندمین بار در دو سال اخیر از کار افتاد. اما حالا این شبکه فعالیت خود را آغاز کرده است و تراکنش‌ها پردازش می‌شوند. شبکه سولانا درباره قطعی روز گذشته اعلام کرده است:

تولید بلاک در نسخه بتای شبکه مین نت پس ارتقای موفقیت‌آمیز به نسخه ۱.۱۷.۲۰ و راه‌اندازی مجدد خوشه دوباره از سر گرفته شد. توسعه‌دهندگان به نظارت بر شبکه ادامه خواهند داد. آن‌ها بعد از نگارش گزارش مربوط به این اختلال، آن را منتشر خواهند کرد. این اختلال تقریباً ۵ ساعت طول کشید. 

در شبکه سولانا تعدادی از گره‌های اعتبارسنج‌ که مسئولیت پردازش تراکنش‌ها را برعهده دارند، خوشه (Cluster) نامیده می‌شوند. متیو سیگل (Matthew Sigel)، رییس تحقیقات دارایی‌های دیجیتال ون‌اک (VanEck)، اعلام کرد که احتمالا اختلال سیستم «Berkley Packet Filter» برای ارتقاء و اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز در سولانا مسئول این توقف ۵ ساعته بوده است. او ادامه داد:

به نظر می رسد این مشکل به خاطر یک پروپوزال بهبود سولانا جدید (SMID) به وجود آمده است. این پروپوزال ویژگی‌هایی مثل اضافه کردن مسدودکننده را برای جلوگیری از کاربرد متادیتا در Berkley Packet Filter تغییر داده؛ چون دیگر نیازی به آن نبوده است.

سولانا در روز قبل سریعاً این اختلال را تایید و اعلام کرد که توسعه‌دهندگان کل اکوسیستم آن در حال بررسی مشکل نسخه بتای مین نت هستند. این اختلال باعث شد تولید بلاک و پردازش تراکنش‌های این شبکه متوقف شود. با این حال سولانا بعد از حدود ۲ ساعت دوباره اعلام کرد: 

توسعه‌دهندگان در حال آماده‌سازی یک نرم‌افزار اعتبارسنجی جدید هستند که شامل یک پچ می‌شود و اختلال موجود را حل می‌کند. اعتبارسنج‌ها باید برای ارتقا و را‌ه‌اندازی مجدد شبکه آماده باشند.

سولانا آخرین بار در فوریه ۲۰۲۳ (بهمن ۱۴۰۱) با چنین قطعی بزرگی مواجه شده بود. در آن زمان این بلاک چین به مدت چند ساعت از کار افتاد و بعد از راه‌اندازی مجدد، کار خود را از سر گرفت. قیمت سولانا هم در حال حاضر به ۹۵.۷ دلار رسیده و اصلاح روز قبل خود را بازیابی کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پنج =