اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

بلاک چین سولانا برای یازدهمین بار در دو سال اخیر از کار افتاد

شبکه سولانا چند ساعت قبل قطع شد و در تولید بلاک‌های جدید به مشکل خورد.

خلاصهٔ خبر

  • تولید بلاک‌های شبکه سولانا متوقف شده است.
  • قیمت توکن SOL در واکنش به این خبر از ۹۶ دلار به ۹۳ دلار رسید.

به گزارش کوین دسک، یکی از اعتبارسنج‌های سولانا به اسم «Laine» اعلام کرده است:

عملکرد نسخه بتای شبکه اصلی سولانا به مشکل خورده و تولید بلاک متوقف شده است. توسعه‌دهندگان اصلی و اعتبارسنج‌ها در حال بررسی این مشکل هستند.

اعتبارسنج دیگری به اسم «Mtromp» هم اعلام کرد که توسعه‌دهندگان راه‌حل مشکل موجود را پیدا کرده‌اند و در حال ساخت نسخه جدید برای اعتبارسنج‌ها هستند.

Laine علاوه بر این اعلام کرد که اعتبارسنج‌ها با استفاده از حالت (State) دفتر کل خود اسنپ شات‌های مورد نیاز را ایجاد کرده‌اند و برای راه‌اندازی مجدد شبکه آماده شده‌اند. منظور از اسنپ شات جدیدترین داده‌های شبکه تا قبل از قطع شدن آن است. بنیاد سولانا هم اعلام کرده است که نسخه جدید توسعه‌دهندگان این مشکل را حل می‌کند و اعتبارسنج‌ها باید برای ارتقای سیستم‌های خود آماده باشند.

اعتبارسنج‌ها سیستم‌هایی هستند که از قدرت محاسباتی خود برای تامین امنیت بلاکچین و پردازش تراکنش‌ها استفاده می‌کنند. اسنپ شات‌ها هم به یک کپی دقیق از داده‌های بلاکچینی در یک مقطع زمانی خاص اشاره دارند.

داده‌های موجود نشان می‌دهد که سولانا آخرین بار ساعت ۱۲:۵۲ به وقت تهران پردازش بلاک‌ها را انجام داده است. قیمت سولانا با توجه به خاموشی شبکه خود طی ۲ ساعت از ۹۶ دلار به ۹۳ دلار رسید و در حال حاضر در محدوده ۹۴ دلار قرار دارد. آخرین اختلال شبکه سولانا تقریباً ۱ سال پیش در آوریل ۲۰۲۳ (فروردین ۱۴۰۲) رخ داد و باعث شد که این بلاک چین به مدت ۲ روز قطع شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پانزده =