شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار ارز دیجیتالسایر اخبار

اختلال صرافی کوین بیس با رشد قیمت بیت کوین؛ علت چه بود؟

با رشد قیمت بیت کوین در روز گذشته، ترافیک بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال در مدت کوتاهی به شدت رشد کرد. این اختلال در صرافی کوین بیس باعث شد که بعضی کاربران آن به مدت چند ساعت نتوانند هیچ معامله‌ای انجام دهند و موجودی حساب خود را بررسی کنند.

خلاصهٔ خبر

  • ترافیک صرافی کوین بیس در روز گذشته بیشتر از ۱۰ برابر شد.
  • این اختلال باعث شد موجودی بعضی از کاربران کوین صفر شود.

به گزارش اینوست‌پدیا، با رشد قیمت بیت کوین صرافی کوین بیس برای مدتی به مشکل خورد و موجودی حساب بعضی از کاربران آن به صفر رسید. این مسئله باعث شد که آن‌ها نتوانند در روز چهارشنبه هیچ معامله‌ای انجام دهند. کوین بیس پس از مدتی اعلام کرد:

موجودی بعضی از کاربران صفر شده و آن‌ها در خرید یا فروش دارایی‌های خود با خطا مواجه می‌شوند. با این حال دارایی‌های مشتریان کوین بیس کاملاً امن است.

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل کوین بیس، هم اعلام کرد:

کوین بیس با افزایش شدید ترافیک روبه‌رو شده است. بابت تمام مشکلات موجود عذرخواهی می‌کنیم. تیم توسعه‌‌دهنده کوین بیس در حال اصلاح این باگ است.

او حدود ۲ ساعت بعد هم اعلام کرد:

برنامه ها در حال بازیابی هستند. ما کوین بیس را برای افزایش ۱۰ برابر ترافیک بهینه کرده بودیم اما ترافیک امروز بیشتر از این مقدار بود. افزایش کارایی هزینه زیادی دارد اما ما در تلاشیم از راهکارهای مقیا‌س‌پذیرتر استفاده کنیم و هرگونه مشکلی را حل کنیم. از اینکه با ما همراه بودید، متشکرم.

با انتشار این خبر، قیمت بیت کوین کمی کاهش یافت اما به طور کامل نمی‌توان کوین بیس را مسئول اصلاح BTC دانست.

نمودار قیمت بیت کوین

کوین بیس بعد از چند ساعت با مشکل جدیدی مواجه شد و تراکنش‌های بعضی از کاربران آن با تاخیر در شبکه اتریوم ثبت می‌شد. البته این مشکل هم پس از چند ساعت رفع شد. شایان ذکر است که سهام صرافی کوین بیس در بورس آمریکا با رشدی حدوداً ۰.۸ درصدی به بالای ۲۰۰ دلار رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 6 =