شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

هشدار یک پلتفرم درباره درباره خطر تمرکز بعد از تایید احتمالی ETFهای اسپات اتریوم

پلتفرم S&P Global Ratings اعلام کرد که با تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم عدم تمرکز شبکه آن به خطر می‌افتد.

خلاصهٔ خبر

  • این پلتفرم باور دارد که با تایید صندوق‌های مذکور قدرت شرکت‌هایی مثل کوین بیس افزایش می‌یابد.
  • این مسئله می‌تواند امنیت شبکه اتریوم را هم به خطر بیندازد. 

به گزارش کریپتو اسلیت، به طور کلی شرکت‌هایی مثل آرک اینوست (Ark Invest) و فرانکلین تمپلتون (Franklin Templeton) در تلاش‌اند با راه‌اندازی ETFهای اسپات اتریوم و از طریق استیکینگ آن سود بیشتری به دست آورند. با این حال اگر این ETFها با جریان ورود سرمایه زیادی مواجه شوند، اعتبارسنجی و تمرکز شبکه اتریوم با چالش زیادی مواجه می‌شود.

پلتفرم لیدو (Lido) در حال حاضر یک سوم اتریوم‌های استیک‌شده را به خود اختصاص داده و بزرگ‌ترین اعتبارسنج شبکه آن محسوب می‌شود. با این حال ETFهای اسپات می‌توانند روی پروتکل‌هایی غیرمتمرکزی مثل لیدو هم تاثیر بگذارند.

اعتبارسنج‌های اتریوم

علاوه بر این صرافی کوین بیس که ۱۵ درصد از اتریوم‌های استیک‌شده را به خود اختصاص داده و دومین اعتبارسنج بزرگ شبکه اتریوم محسوب می‌شود؛ احتمالاً به عنوان متولی ETFهای مذکور عمل می‌کند و در افزایش تمرکز شبکه اتریوم موثر است. متولی شرکتی است که وظیفه نگهداری ارزهای دیجیتالِ شرکت‌های دیگر را انجام می‌دهد.

افزایش تمرکز شبکه و اعتبارسنج‌های اتریوم می‌تواند امنیت آن را به خطر بیندازد. علاوه بر پلتفرم S&P Global Ratings، شرکت جی‌پی مورگان (JP Morgan) هم نسبت به افزایش تمرکز شبکه اتریوم بعد از تایید احتمالی ETFهای اسپات آن هشدار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =