شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

پیش‌بینی استندارد چارترد: قیمت بیت کوین تا انتهای ۲۰۲۵ به ۲۰۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد

جفری کندریک (Geoffrey Kendrick)، رییس تحقیقات شرکت استندارد چارترد (Standard Chartered)، اعلام کرده است که بیت کوین در ۲۴ ماه آینده به رشد خود ادامه می‌دهد و تا پایان سال ۲۰۲۵ به ۲۰۰٬۰۰۰ دلار خواهد رسید.

خلاصه خبر

  • جفری کندریک باور دارد که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۵ به ۲۰۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد.
  • به نظر او جریان ورود سرمایه ETFهای اسپات بیت کوین، هاوینگ و کاهش نرخ بهره آمریکا به رشد BTC کمک می‌کند.

به گزارش کریپتواسلیت، کندریک در ۲۹ فوریه (۱۰ اسفند) در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC اعلام کرد که تحلیل فاندامنتال و شاخص‌های اقتصادی از رشد بیت کوین حمایت می‌کند. بانک استندارد چارترد قبلاً هم از تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات چنین پیش‌بینی را تکرار کرده بود.

کندریک خاطرنشان کرد که افزایش تقاضای بیت کوین احتمالاً باعث می‌شود که این ارز دیجیتال قبل از هاوینگ خود (کم‌تر از ۲ ماه دیگر) به سقف جدیدی برسد. او علاوه بر این اعلام کرد که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد؛ زیرا هاوینگ عرضه آن کاهش می‌دهد.

طبق پیش‌بینی‌های موجود، رویداد هاوینگ پاداش ماینرهای بیت کوین را از ۶.۲۵ BTC به ۳.۱۲۵ BTC کاهش داده و نرخ تورم آن را از ۱.۷ درصد به ۰.۸ درصد می‌رساند. این مسئله باعث می‌شود عرضه روزانه بیت کوین از ۹۰۰ توکن به ۴۵۰ توکن برسد و احتمالاً به رشد قیمت آن هم کمک می‌کند.

یکی دیگر از فاکتورهای مهم رشد بیت کوین، جریان ورود سرمایه قابل‌توجه ETFهای اسپات آن است. کندریک تاکید کرد که خالص جریان ورودی ۱۴ میلیارد دلاری ETFهای جدید بیت کوین با احتساب خروج سرمایه صندوق GBTC، به ۶ میلیارد دلار می‌رسد. این مقدار سرمایه معادل حدود ۱۱۰٬۰۰۰ بیت کوین جدید است که به طور قابل‌توجهی بازار آن را تقویت می‌کند.

نُه ETF جدید بیت کوین به طور متوسط در هر روز ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین جذب می‌کنند؛ اما نرخ تولید BTC در هر روز حدود ۹۰۰ توکن است. در نتیجه تقاضای آن‌ها در حال حاضر ۱۰ برابر بیشتر از عرضه بیت کوین است.

کندریک علاوه بر این خاطرنشان کرد که تغییر سیاست‌های فدرال رزرو می‌تواند به رشد بیشتر بیت کوین کمک کند. بسیاری از تحلیلگران باور دارند که نرخ بهره آمریکا از اواسط ۲۰۲۳ کاهش می‌یابد و دارایی‌های پرریسکی مثل ارزهای دیجیتال را تقویت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 13 =