اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

ارتقای پروتکل ۲۰ استلار با موفقیت انجام شد

شبکه استلار پلتفرم قرارداد هوشمند خود به اسم سوروبن (Soroban) را راه‌اندازی کرد.

خلاصهٔ خبر

  • با راه‌اندازی پلتفرم سوروبن، استلار مثل اتریوم از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند.
  • با وجود این پیشرفت مهم، قیمت استلار در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر از ۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش کوین دسک، شبکه استلار بعد از حدود ۱ ماه وقفه ارتقای پروتکل ۲۰ را با موفقیت در شبکه اصلی خود انجام داد. با این ارتقا استلار می‌تواند مثل اتریوم از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند. ارتقای پروتکل ۲۰ قرار بود در ماه ژانویه (دی) اجرا شود اما به خاطر باگ استلار کور (Stellar Core) به تعویق افتاد. بنیاد استلار اعلام کرده است:

با اجرای موفقیت‌آمیز ارتقای پروتکل ۲۰ اعتبارسنج‌ها به تدریج محدودیت‌های تراکنش‌های سوروبن را گسترش می‌دهند تا ظرفیت بیشتری داشته باشند. بعد از این مرحله بیش از ۱۶۰ توسعه‌دهنده و پروژه که قبلاً روی شبکه آزمایشی کار خود را شروع کرده بودند، برنامه‌هایشان را روی شبکه اصلی مستقر می‌کنند.

بعضی از معامله‌گران امیدوارند که این ارتقا به رشد قیمت توکن استلار (XLM) کمک کند. با این حال قیمت استلار در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر از ۵ درصد کاهش یافته و به ۰.۱۱۲ دلار رسیده است.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =