شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

دولت آمریکا ۹۲۲ میلیون دلار بیت کوین‌ هک‌شده از صرافی بیت‌فینکس را جابه‌جا کرد

دولت آمریکا ۹۲۲ میلیون دلار بیت کوین را در روزهای گذشته منتقل کرده است. این بیت کوین‌ها از دو کیف پول حاویِ وجوه ضبط‌شده از صرافی بیت‌فینکس (Bitfinex) منتقل شده‌اند. دادگاه مربوط به هکرهای بیت‌فینکس نیز یک روز پیش از این نقل‌وانتقالات برگزار شده بود.

خلاصهٔ خبر

  • دولت آمریکا طی ۴ تراکنش ۹۲۲ میلیون دلار بیت کوین را جابه‌جا کرد.
  • هنوز به طور کامل مشخص نشده که چرا این جابه‌جایی‌ها انجام شده است.

به گزارش کوین تلگراف، نقل‌وانتقالات آمریکا در ۲۸ فوریه (۹ اسفند) و در حالی انجام شد که بیت کوین برای اولین بار در بیش از ۲ سال به محدوده ۶۱٬۰۰۰ دلار رسیده بود. این ارز دیجیتال با رشدی ۴۰ درصدی در هفته گذشته، در حال حاضر هم در محدوده ۶۱٬۳۰۰ دلار قرار دارد.

دولت آمریکا در اولین انتقال خود که احتمالاً آزمایشی بوده، تنها ۱ بیت کوین را منتقل کرد. با این حال، در تراکنش دوم آن ۲٬۸۱۷ بیت کوین به ارزش ۱۷۲.۷۴ میلیون دلار منتقل شد. آمریکا در سومین و چهارمین تراکنش خود هم به ترتیب ۰.۰۱ و ۱۲٬۲۶۷ بیت کوین (به ارزش ۷۴۸.۴۶ میلیون دلار) را جابه‌جا کرد.

تراکنش‌های جدید دولت آمریکا

آمریکا در سال ۲۰۱۶ و بعد از هک شدن صرافی بیت‌فینکس ۱۱۹٬۷۵۴ بیت کوین (به ارزش بیش از ۷.۴ میلیارد دلار) را مصادره کرده بود. این هک توسط فردی به اسم ایلیا لیختنشتاین (Ilya Lichtenstein) انجام شد که دادگاه او دقیقاً یک روز قبل از این نقل‌وانتقالات مذکور برگزار شده بود. او در این دادگاه اعتراف کرد که به مدت چند ماه به سیستم‌های بیت‌فینکس دسترسی داشته و حساب کاربران صرافی‌هایی مثل کوین بیس و کراکن را هم هک کرده بود.

لیختنشتاین و همسرش در فوریه ۲۰۲۲ (بهمن ۱۴۰۰) دستگیر شدند. در آن زمان آمریکا ادعا کرد که آن‌ها در تلاش بودند ۴.۵ میلیارد دلار سرمایه هک‌شده از صرافی بیت‌فینکس را پولشویی و جابه‌جا کنند اما دولت این کشور توانست ۳.۶ میلیارد دلار از آن‌ها را توقیف کند. این کشور در ۳ آگوست ۲۰۲۲ (۱۲ مرداد ۱۴۰۱) هم ۴۷۵ میلیون دلار بیت کوین دیگر را توقیف کرد.

لیختنشتاین و همسرش در آگوست ۲۰۲۳ (مرداد ۱۴۰۱) به توطئه پولشویی و هک بیت‌فینکس اعتراف کردند. داستان این ۲ نفر به قدری مشهور شده که شرکت آمازون (Amazon) تصمیم گرفته است فیلم جدیدی از زندگی آن‌ها بسازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 3 =