شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

ویتالیک بوترین به رشد میم کوین‌ها واکنش نشان داد

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، به افزایش قابل‌توجه میم کوین‌ها واکنش نشان داد و اعلام کرد که هر پروژه در بازار ارزهای دیجیتال باید با توجه به شرایط منحصر‌به‌فرد خود بررسی شود.

خلاصه خبر

  • ویتالیک بوترین خاطرنشان کرد که هرچند پروژه‌هایی مثل میم کوین‌ها با انتقادات مواجه شده‌اند، اما هر پروژه باید با توجه به شرایط خاص خود بررسی شود.
  • او علاوه بر این به پروژه‌هایی اشاره کرد که زیرساخت‌های مهمی را توسعه‌ داده‌اند اما نتوانسته‌اند توجه و علاقه معامله‌گران را به خود جلب کنند.

به گزارش کوین گیپ، رشد میم کوین‌ها مارکت کپ آن‌ها را با رشدی ۳۰ درصدی به ۴۰ میلیارد دلار رسانده است. با این حال بعضی از میم کوین‌ها هم‌اکنون با فشار نزولی جدیدی مواجه شده‌اند و قیمت شیبا اینو برای مثال در ۲۴ ساعت گذشته ۳.۵ درصد کاهش یافته است.

قیمت دوج کوین هم با وجود رشد ۵۰ درصدی آن در هفته قبل، طی ۲۴ ساعت گذشته ۵.۸ درصد کاهش یافته است. بعضی از فعالان بازار ارزهای دیجیتال از رالی میم کوین‌ها انتقاد کرده و خاطرنشان کردند که این توکن‌ها کاربرد چندانی ندارند و در نبودِ زیرساخت‌های مورد نیاز رشد کرده‌اند.

رشد میم کوین‌ها در روزهای گذشته

با این حال ویتالیک بوترین در واکنش به این مسئله اعلام کرد که ۲ سال پیش کاملاً با چنین نظراتی موافق بود و باور داشت که با گسترش زیرساخت‌های بیشتر، انگیزه سرمایه‌‌گذاری و تامین مالی آن‌ها بین معامله‌گران افزایش می‌یابد. او ادامه داد:

مشکل این است که «زیرساخت‌ها» خیلی متنوع‌اند. بعضی از آن‌ها برای عموم کاربران مفید هستند و بعضی از زیرساخت‌ها بیشتر شبیه بازی‌های پر سر و صدا هستند. در حال حاضر به نظر می‌رسد که معامله‌گران در بعضی از زیرساخت‌ها بیش از حد سرمایه‌گذاری کرده‌اند و به بعضی دیگر توجه زیادی نشان نداده‌اند.

بوترین برای مثال خاطرنشان کرد که زیرساخت‌هایی مثل اتریوم نِیم سرویس (ENS)، پروتکل‌های غیرمتمرکز برای انتقال توکن‌ها در بین راهکارهای لایه ۲ (بدون وجود توکن‌های حاکمیتی)، راهکارهایی برای بازیابی کیف پول‌های چند امضایی و رای‌گیری‌های مبتنی بر فناوری ZK از جمله بخش‌هایی هستند که هنوز توجه معامله‌گران را به اندازه کافی به خود جلب نکرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =