اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارزهای دیجیتال

دلیل رشد توکن‌های هوش مصنوعی چیست؟

توکن‌های هوش مصنوعی در روز قبل با وجود روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال حدود ۲۵ درصد رشد کردند.

خلاصه خبر

  • توکن‌های هوش‌ مصنوعی در روز قبل حدود ۲۵ درصد رشد کردند.
  • به نظر می‌رسد اخبار مربوط به سهام شرکت انویدیا روی این مسئله موثر بوده است.

به گزارش کوین دسک، توکن‌های مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی در روز حدود ۲۵ درصد رشد کردند. اکثر این توکن‌ها ۱۵ درصد رشد کردند اما توکن‌هایی مثل سینگولاریتی نت و فچ ای‌آی توانستن بیشتر از ۲۵ درصد افزایش یابند.

رشد توکن‌های هوش مصنوعی
رشد توکن‌های ‌هوش مصنوعی

به نظر می‌رسد رشد ۵ درصدی سهام انویدیا در روزهای قبل به رشد این توکن‌ها کمک کرده است. شایان ذکر است که رشد انویدیا در روزهای قبل باعث شد این شرکت با عبور از مایکروسافت به بزرگ‌ترین شرکت جهان تبدیل شود. انویدیا مستقیماً در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت نمی‌کند اما رشد سهام آن در هفته‌های اخیر به رشد توکن‌های‌ هوش مصنوعی کمک کرده است. ادوارد ویلسون (Edward Wilson)، تحلیلگر شرکت هوش مصنوعی «Nansen.ai»، اعلام کرده است که هوش مصنوعی در هر دو بخش بازارهای مالی سنتی و کریپتو مشهور شده است.

به نظر او جای تعجب نیست که به پشتوانه انویدیا توکن‌های هوش مصنوعی رشد کرده‌اند. او خاطرنشان کرده که توکن‌هایی مثل نیر پروتکل و رندر توکن در سال قبل ۳۰۰ درصد رشد کردند اما اتریوم فقط ۱۰۰ درصد رشد کرده است. این مسئله نشان می‌دهد توکن‌های هوش مصنوعی تقاضای بسیار زیادی در چرخه فعلی دارند. شایان ذکر است که توکن‌های مذکور در حال حاضر بخشی از رشدشان را از دست داده‌اند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید