اخبار ارزهای دیجیتالسایر اخبار

ورلد کوین به زودی شبکه بلاک چینی خود را راه‌اندازی می‌کند

ورلد کوین که به رهبری سم آلتمن (Sam Altman)، بنیان‌گذار شرکت OpenAI، راه‌اندازی شده؛ قصد دارد بلاک چین مخصوص خود را به عنوان شبکه لایه ۲ اتریوم راه‌اندازی کند. قیمت توکن WLD بعد از انتشار این خبر ۶ درصد رشد کرد.

خلاصه خبر

  • شبکه جدید ورلد کوین قرار است کارمزد کم‌تر و سرعت‌ بیشتری داشته باشد.
  • این شبکه تا تابستان ۲۰۲۴ راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش کوین دسک، توسعه‌دهندگان ورلد‌ کوین اعلام کردند که تا تابستان ۲۰۲۴ شبکه ورلد چین (World Chain) را به عنوان شبکه لایه ۲ اتریوم راه‌اندازی خواهند کرد. این شبکه در راستای رسیدن به هدف همیشگی ورلد کوین یعنی ایجاد «شبکه‌ای برای انسان‌های شناسایی‌شده» راه‌اندازی می‌شود. منظور از انسان‌های شناسایی‌شده افرادی هستند که هویت خود را با اسکن عنبیه چشم تایید می‌کنند. ورلد کوین در تلاش است با توسعه این روش در عصر هوش مصنوعی، ربات‌ها را شناسایی کرده و بین آن‌ها و انسان‌ها تفاوت قائل شود.

گفتنی است که پروتکل World ID در حال حاضر به عنوان یک اپلیکیشن غیرمتمرکز روی بلاک چین اتریوم عمل می‌کند. به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان این پروتکل قصد دارند با راه‌اندازی یک بلاک چین مستقل کنترل بیشتری بر پروژه خود داشته باشد. علاوه بر این ورلد کوین قرار است از کیت سخت‌افزاری OP Stack برای توسعه ورلد‌ چین استفاده کند. این پلتفرم به کاربرانی که هویت خود را از طریق پروتکل World ID تایید کرده‌اند، امکانات خاصی می‌دهد.

ورلد چین مانند سایر رول‌ آپ‌های اتریوم تراکنش‌های کاربران را جمع‌آوری کرده و بعد از پردازش، آن‌ها را به اتریوم منتقل می‌کند. این امر به ورلد چین اجازه می‌دهد تا کارمزد کم‌تری داشته باشد. علاوه بر این ورلد چین منبع باز می‌شود و نیازی به مجوز اشخاص ثالث ندارد. هر کسی از جمله ربات‌ها می‌توانند تراکنش‌های خود را به ورلد چین ارسال کنند اما تراکنش‌های ارسال‌شده توسط انسان‌های شناسایی‌شده در اولویت قرار می‌گیرند و سریع‌تر پردازش می‌شوند.

شایان ذکر است که قیمت ورلد کوین در حال حاضر در محدوده ۴.۸ دلار قرار دارد و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶ درصد رشد کرده است.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + ده =