اخبار ارزهای دیجیتالاخبار بیت کوین

انتقال ۴ میلیارد دلار بیت کوین به صرافی‌ها؛ BTC با اصلاح جدیدی مواجه می‌شود؟

تراکنش‌های هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین سیگنال مهمی را صادر کرده و بعضی از تحلیلگران را نگران کرده است.

خلاصهٔ خبر

  • هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین سرمایه‌گذارانی هستند که BTC خود را کم‌تر از ۱۵۵ روز نگه داشته‌اند.
  • این گروه از سرمایه‌گذاران بیش از ۴ میلیارد دلار بیت کوین را به صرافی‌ها ارسال کرده‌اند.

به گزارش کریپتواسلیت، هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین به عنوان سفته‌بازهای ارزهای دیجیتال شناخته می‌شوند و تاثیر زیادی روی بازار می‌گذارند. این گروه از سرمایه‌گذاران بیت کوین مخصوصاً بعد از آغاز معاملات صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) سود قابل‌توجهی به دست آوردند.

به عبارت دقیق‌تر قیمت بیت کوین بعد از تایید صندوق‌های مذکور به محدوده ۴۹٬۰۰۰ دلار رسید و باعث شد که هولدرهای کوتاه‌مدت سود کنند. با این حال سقوط بیت کوین به زیر محدوده ۴۰٬۰۰ دلار باعث شد ضرر آن‌ها افزایش یابد.

رشد قیمت BTC تا محدوده ۴۸٬۰۰۰ دلار در روزهای قبل هم باعث شد هولدرهای کوتاه‌مدت دوباره سود کنند و توکن‌های خود را به صرافی‌ها بفرستند. در نهایت آن‌ها در ۸ و ۹ فوریه (۱۹ و ۲۰ بهمن) بیش از ۲ میلیارد دلار BTC (به طور کلی ۴ میلیارد دلار) را به این پلتفرم‌های معاملاتی منتقل کردند. به طور کلی معامله‌گران معمولاً زمانی توکن‌هایشان را به صرافی‌ها منتقل می‌کنند که قصد دارند آن‌ها را به فروش برسانند.

تحلیلگران تاکید کرده‌اند که حجم معاملات حدوداً ۱۶ میلیارد دلاری بیت کوین در هفته‌های گذشته به راحتی می‌تواند این فشار فروش را کنترل کند اما اگر برداشت سود سرمایه‌گذاران ادامه داشته باشد، BTC ممکن است با اصلاح جدیدی مواجه شود.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *