اخبار ارزهای دیجیتال

رکت کپیتال: فقط تا ۲ هفته دیگر می‌توان بیت کوین را در قیمت مناسب خریداری کرد

رکت کپیتال (Rekt Capital)، اعلام کرده است که ۲ هفته آینده آخرین فرصت برای خرید بیت کوین در کف قیمتی محسوب می‌شود.

خلاصهٔ خبر

  • طبق گفته‌های رکت کپیتال، ۲ هفته آینده آخرین فرصت خرید بیت کوین در قیمت مناسب محسوب می‌شود. 
  • او تاکید کرده است که بعد از این ۲ هفته، باید منتظر رالی قبل از هاوینگ بیت کوین باشیم.

رکت کپیتال به ۳۴۹٬۰۰۰ دنبال‌کننده خود در پلتفرم X (توییتر سابق) گفت که روند بازار ارزهای دیجیتال هنگام هاوینگ بیت کوین معمولاً به ۵ مرحله تقسیم می‌شود و ۳ مرحله آن به اتمام رسیده است. طبق گفته‌های او، بیت کوین در چرخه‌های قبل چند ماه قبل از هاوینگ به کف خود رسیده و سپس سود زیادی را برای سرمایه‌گذارانش به ارمغان آورده است. این تحلیلگر باور دارد که هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۴ هم همین گونه خواهد بود.

هاوینگ بعدی بیت کوین قرار است در آوریل ۲۰۲۴ (فروردین ۱۴۰۳) انجام شود و با اجرای آن پاداش ماینرها کاهش یافته و به ۳.۱۲۵ بیت کوین می‌رسد. بسیاری از تحلیل‌گران باور دارند که این رویداد به رشد قیمت بیت کوین کمک می‌کند.

رکت کپیتال با اشاره به اینکه قیمت بیت کوین در ماه ژانویه (دی) ۱۸ درصد اصلاح کرده، اعلام کرد که BTC هنوز ممکن است طی ۲ هفته آینده با اصلاح قابل‌توجهی مواجه شود. او ادامه داد:

معمولاً اصلاح بیت کوین در این مدت یکی از آخرین فرصت‌های خرید آن در کف قیمتی را (تا قبل از هاوینگ) به وجود می‌آورد. 

به گفته این تحلیلگر سرشناس، بعد از این ۲ هفته مرحله «رالیِ پیش از هاوینگ» آغاز می‌شود. این دوره معمولاً ۶۰ روز طول می‌کشد و با باکس آبی کم‌رنگ در تصویر زیر نشان داده شده است. در این دوره هیجان زیادی نسبت به هاوینگ ایجاد می‌شود و تریدرهای کوتاه‌مدت سعی می‌کنند این ارز دیجیتال را در کف قیمتی بخرند (استراتژی خرید شایعه). با این حال، آن‌ها بیت کوین‌های خود را در نزدیکیِ هاوینگ به فروش می‌رسانند (استراتژی فروش خبر). 

رکت کپیتال تاکید کرد که استراتژی فروش خبر معمولاً ۱ تا ۳ هفته قبل از هاوینگ شروع می‌شود و مرحله «اصلاحِ قبل از هاوینگ» را آغاز می‌کند. این مرحله در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ باعث شد قیمت بیت کوین به ترتیب ۳۸ و ۲۰ درصد سقوط کند.

با این حال طبق گفته‌های رکت کپیتال، بعد از اجرای موفقیت‌آمیز هاوینگ قیمت بیت کوین برای مدت زیادی وارد مرحله خنثی می‌شود. در این مرحله قیمت بیت کوین با رشد یا سقوط قابل‌توجهی مواجه نخواهد شد و بسیاری از سرمایه‌‌گذاران ناامید شده و از بازار خارج می‌شود. تاریخ نشان داده است که این مرحله معمولاً ۱۵۰ روز طول می‌کشد.

البته بعد از مرحله سایدوی و انباشت بیت کوین، قیمت آن به شدت رشد کرده و افزایش می‌یابد. هرچند رکت کپیتال تحلیل خود را بر اساس هاوینگ انجام داده، همه فعالان بازار ارزهای دیجیتال با او موافق نیستند و بسیاری از تحلیلگران ادعا کرده‌اند که رویداد مذکور برای قضاوت و پیش‌بینی روند بیت کوین کافی نیست.

رالف زاگوری (Ralph Zagury)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری پلتفرم «Swan Bitcoin»، در همایشی به اسم «آیا چرخه‌های هاوینگ بی‌فایده هستند؟» اعلام کرد که نقدینگی در سال ۲۰۲۴ تاثیر بیشتری روی بیت کوین می‌گذارد. او ادامه داد:

جریان‌های ورود و خروج سرمایه بازار ارزهای دیجیتال را به حرکت در می‌آورند و رویداد هاوینگ روی قیمت بیت کوین تاثیر نمی‌گذارد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *