اخبار ارز دیجیتال

بیش از 100،000،000 دلار کریپتو از شرکت‌های مرتبط با جاستین سان تخلیه شده است!

هک‌های اخیر شرکت‌های جاستین سان، بنیان‌گذار Tron را هدف قرار داده‌اند که منجر به ضرر 290 میلیون دلاری ارزهای دیجیتال شده است.

خلاصه‌ی خبر:

  • داده‌های اخیر نشان می‌دهد که شرکت‌های مرتبط با جاستین سان، بنیان‌گذار ترون (TRX)، صدها میلیون دلار آلت‌کوین از دست داده‌اند.
  • شرکت امنیت سایبری Cyvers گزارش می‌دهد که هک پروتکل‌ها منجر به خسارت کلی ۱۰۰ میلیون دلاری شده و ۸۶ میلیون دلار از پل هکو برداشته شده است.

بیش از 100 میلیون دلار در 5 سرقت بزرگ از دست رفت!

داده‌های اخیر نشان می‌دهد که شرکت‌های وابسته به جاستین سان، بنیان‌گذار ترون، هدف سرقت‌های ارزهای دیجیتال قرار گرفته‌اند. بیش از 100 میلیون دلار در اتریوم، شیبا اینو، چین‌لینک و سایر آلت‌کوین‌ها طی پنج هک در 20 روز گذشته تخلیه شدند.

یافته‌های شرکت امنیت سایبری

Cyvers جزئیات هک Heco Bridge را منتشر کرد که در آن حدود 42 میلیون USDT، تعداد 489 HBTC، بیش از 346 میلیارد SHIB، حدودا 173 هزار UNI، تقریبا 619 هزار USDC، بیش از 42 هزار LINK و 347 هزار TUSD مورد سرقت قرار گرفتند. این هکر دارایی‌ها را در حساب‌های مختلف توزیع کرد و منجر به ضرر 86 میلیون دلاری شد. علاوه بر این، کیف پول داغ HTX نیز مورد سوء استفاده قرار گرفت و بر 1240 ETH، تقریبا 7.3 میلیون USDT، بیش از 1.78 میلیون USDC و 62200 LINK تأثیر گذاشت.

سان به نگرانی‌های امنیتی پاسخ می‌دهد

جاستین سان اقداماتی را برای رفع نگرانی‌های امنیتی مربوط به وجوه مشتریان HTX انجام داده است. او ضمن تعلیق موقت برداشت‌ها و واریزها، به جامعه اطمینان می‌دهد و می‌گوید:

همه‌ی وجوه موجود در HTX امن هستند و جامعه می‌تواند از این مساله مطمئن باشد.

سان متعهد شد که به طور کامل خسارت ناشی از کیف پول داغ HTX را جبران کند و پس از شناسایی دلایل این هک، خدمات خود را از سر بگیرد. به جامعه اطلاع داده شده که تحقیقات برای مشخص کردن علت حمله‌ی هکری در حال انجام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =