اخبار ارزهای دیجیتال

پالیگان هاردفورکی جدید برای بهبود عملکرد زنجیره ارائه کرد

پالیگان با هدف بهبود راهکار مقیاس‌ پذیری اتریوم، از برنامه‌های جدید خود رونمایی کرد:‌ ایجاد هارد فورکی جدید بر روی زنجیره‌ی PoS در ۱۷ ژانویه‌ی ۲۰۲۳

روز ۱۲ ژانویه طی توئیتی اطلاع رسانی شد که هاردفورک پیشنهادی، هم برای توسعه‌دهندگان و هم برای کاربران «خبر خوبی» است؛ چون تجربه‌ی کاربری «بهتری» را ارائه خواهد داد.

پالیگان پستی در وبلاگ رسمی خود منتشر کرده که در آن به جزئیات هاردفورک یادشده می‌پردازد. بر اساس این پست، با کاهش Gas Spikeها (افزایش‌های ناگهانی کارمزد شبکه در برخی موارد)‌ و حذف Reorgها (معرفی زنجیره‌ها به شبکه) عملکرد شبکه به‌روزرسانی خواهد شد.

هاردفورک پالیگان برای کاهش Gas Spikeها:

زنجیره‌ی PoS پالیگان را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم اتریوم دانست که کارمزد تراکنش‌ها را کم کرده و سرعت آن‌ها را افزایش می‌دهد و همزمان امنیت شبکه‌ی اتریوم را در دل خود دارد.

با این وجود، درخواست‌های شبکه بسته به زمان تغییر می‌کند و گاهی ممکن است کارمزدهای شبکه به خاطر افزایش ناگهانی درخواست‌ها افزایش یابد؛‌ این پدیده‌ای است که به آن Gas Spike می‌گویند. با وجود اینکه کارمزدهای شبکه ارز دیجیتال اتریوم در زمان فعالیت و شلوغی ترافیک شبکه منطقا باید افزایش یابند؛‌ اما Gas Spike به عنوان یک ناهماهنگی در شبکه بلاکچین شناخته می‌شود.

برای حل این مشکل، شبکه‌ی پالیگان اعلام کرده که در نظر دارد متغیر “BaseFeeChangeDenominator” را در کد بیس‌های شبکه از عدد ۸ به ۱۶ برساند. این تغییر کمک می‌کند که کارمزد تراکنش‌های پالیگان در زمان افزایش ترافیک شبکه، تغییر ناگهانی Spike را تجربه نکند. در همین لحظه، در زمان‌های شلوغی شبکه، کارمزد تراکنش‌ها تقریبا ۱۲.۵٪ از سطح عادی فاصله می‌گیرند؛‌ اما پیشبینی پالیگان این است که با این به روز رسانی این فاصله‌گرفتن به ۶.۲۵۵٪ برسد. شما می‌توانید برای خرید پالیگان به صرافی نوبیتکس مراجعه کنید. 

با این به روز رسانی افزایش کارمزد در شلوغی شبکه به طور کلی از بین نخواهد رفت؛ اما دیگر از نوسانات شدید در هزینه‌های کارمزد خبری نخواهد بود. 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − چهار =