شمارش معکوس تا هاوینگ بیت‌کوین

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اخبار ارز دیجیتال

Polygon در ماه مارس نسخه‌ی بتای zkEVM را راه اندازی می‌کند

Polygon، تاریخ ۲۷ مارس را برای راه‌اندازی ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر (zkEVM) بر روی نسخه‌ی بتای شبکه‌ی اصلی خود انتخاب کرده است.

Polygon مطلبی را در وبلاگ خود انتشار داده است. با این که Polygon دقیقا مشخص نکرده است که شبکه بتا شامل چه مواردی می‌شود، اما مدعی شده است که تیم جزئیات بیشتری تا ماه مارس و در هفته‌های آتی منتشر خواهد کرد. به ادعای Polygon امنیت شبکه بالاترین اولویت خواهد بود.

به عقیده‌ی بسیاری فناوری دانش صفر (ZK) پیشرفت بزرگی برای بلاک‌چین در افزایش سرعت تراکنش‌ها و کاهش هزینه آن‌ها به حساب می‌آید.

ZkEVM‌ها نوعی رول‌آپ دانش صفر (ZK) هستند، راه‌حلی برای مقیاس‌پذیری که تراکنش‌ها را با سرعت بیشتر در لایه ۲ پردازش می‌کند، سپس داده‌های تراکنش را به شبکه‌ی اصلی بلاک‌چین ارسال می‌کند. مجموعه‌های ZK برای نشان دادن این که تراکنش با اشتراک‌گذاری بخشی از اطلاعات مربوط به آن تراکنش جعل نشده است از “اثبات” استفاده می‌کنند.

در ماه اکتبر، Polygon با شبکه آزمایشی zkEVM خود، که ماشین مجازی اتریوم (EVM) را برای رول‌آپ ZK خود به کار می‌گیرد، برای توسعه‌دهندگان اتریوم این امکان را فراهم کرد تا قراردادهای هوشمند خود را از بلاک‌چین اصلی بدون نیاز به برنامه‌ریزی مجدد آن‌ها به زبانی دیگر انجام دهند.

بر اساس این پست وبلاگ، از زمانی که شبکه آزمایشی راه‌اندازی شد، بیش از 75000 اثبات دانش صفر تولید شده و 5000 قرارداد هوشمند منعقد شده است.

در مصاحبه‌ای که هفته‌ی گذشته انجام شد، هم‌بنیان‌گذار Polygon، Mihailo Bjelic به CoinDesk گفت که بلاک‌چین در حال بررسی راه‌هایی است که از آن طریق بتواند فناوری ZK را به زنجیره اصلی خود، زنجیره Polygon POS برساند.

Sandeep Nailwal، هم‌بنیانگذار Polygon، در ایمیلی به CoinDesk گفت: “Polygon zkEVM Mainnet قرار است اولین ماشین مجازی اتریوم کاملا معادل مجموعه ZK باشد که به شبکه اصلی می‌رسد. این مساله گام بزرگی به سوی مقیاس‌پذیری اتریوم و ارائه‌ی Web3 به اکثریت جهانیان است.

“شمارش معکوس آغاز شده است.”

لازم به ذکر است که قیمت پالیگان امسال 56% افزایش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =