تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، تون کوین، دوج کوین و کاردانو (۴ اردیبهشت ۱۴۰۳)

ریپل، تون کوین، دوج کوین و کاردانو در محدوده‌های سرنوشت‌سازی قرار دارند و باید از مقاومت‌های مهمی عبور کنند.

خلاصه تحلیل

  • قیمت ریپل در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با مقاومت سختی روبه‌رو شد و در حال حاضر در محدوده ۰.۵۱ دلار قرار دارد.
  • خریداران TON برای جلوگیری از کاهش قیمت این ارز دیجیتال، باید به سرعت آن را به بالای محدوده ۶.۵۰ دلار برسانند.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین به احتمال زیاد در روزهای آینده نوسانات زیادی را تجربه خواهد کرد. اگر این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت در یک رنج مشخص باقی بماند، ممکن است معامله‌گران را به سمت آلت کوین‌های خاصی سوق دهد تا آن‌ها هم روند صعودی خود را از سر بگیرند.

با توجه به این مسئله در مطلب پیش رو تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، تون کوین، دوج کوین و کاردانو در را بررسی کرده‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

در روز گذشته حرکت صعودی ریپل به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۵۴ دلار) نزدیک شد و نشان دادکه فشار خرید ریپل در سطوح پایین‌تر افزایش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل
نمودار روزانه قیمت ریپل

با این حال قیمت ریپل در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با مقاومت سختی روبه‌رو شد و در حال حاضر در محدوده ۰.۵۱ دلار قرار دارد. در نتیجه این ارز دیجیتال در ادامه ممکن است محدوده حمایتی ۰.۴۶ تا ۰.۴۱ دلار را دوباره آزمایش کند.

از طرف دیگر اگر قیمت XRP به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود برسد، در ادامه ممکن است برای چند روز دیگر در رنج ۰.۴۶ تا ۰.۷۴ دلار در نوسان باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

تون کوین در روزهای گذشته، در نزدیکی حمایت کانال صعودی خود قرار داشت اما در روز قبل تا محدوده ۵.۵ دلار سقوط کرد.

نمودار روزانه قیمت تون کوین
نمودار روزانه قیمت تون کوین

تون کوین تاکنون موفق نشده‌ با استفاده از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود (موج آبی رنگ، ۶ دلار) رشد کند. این امر نشان می‌دهد که TON فشار خرید کافی ندارد. در نتیجه ریسک کاهش قیمت تون کوین و خروج آن از کانال نزولی مذکور وجود دارد. اگر این اتفاق بیفتد، فشار فروش تون کوین ممکن است افزایش یافته و قیمت آن هم ممکن است به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۴.۹۰ دلار) برسد.

خریداران TON برای جلوگیری از کاهش قیمت این ارز دیجیتال، باید به سرعت آن را به بالای محدوده ۶.۵۰ دلار برسانند. در این صورت قیمت تون کوین ممکن است به ۷.۲۳ دلار و یا حتی سقف کانال صعودی خود برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

دوج کوین در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۱۶ دلار) با مقاومت سختی روبه‌رو شده‌ است. با این حال یک سیگنال مثبت این است که فشار فروش DOGE هنوز از فشار خرید آن پیشی نگرفته‌ است.

قیمت DOGE ممکن است به بالای میانگین‌های متحرک آن برسد. علاوه بر این احتمال این وجود دارد که قیمت دوج کوین تا خط روند نزولی موجود در نمودار روزانه آن رشد. این سطح اهمیت زیادی دارد و اگر شکسته شود، نشان می‌دهد که حرکت نزولی DOGE ممکن است به پایان رسیده‌ باشد. در این صورت قیمت دوج کوین ممکن است به سمت محدوده ۰.۲۱ دلار و یا حتی ۰.۲۳ دلار حرکت کند.

از طرف دیگر اگر قیمت DOGE بعد از رسیدن‌ به میانگین‌های متحرک یا خط روند مذکور کاهش یابد، نشان می‌دهد که هنوز فشار فروش زیادی دارد. در این صورت قیمت DOGE ممکن است تا محدوده ۰.۱۴ دلار و یا حتی ۰.۱۲ دلار کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

قیمت کاردانو به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه آن (موج آبی رنگ، ۰.۵۲ دلار) رسیده‌ است که اهمیت بسیار زیادی دارد. فشار فروش ADA احتمالاً در این سطح افزایش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل
نمودار روزانه قیمت کاردانو

اگر قیمت ADA بعد از رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، در ادامه ممکن است بار دیگر تا محدوده ۰.۴۶ دلار سقوط کند. اگر قیمت ADA بعد از رسیدن به ۰.۴۶ دلار رشد کند، نشان می‌دهد که اصلاح آن ممکن است به پایان رسیده باشد. در این صورت ADA می‌تواند به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود برسد. علاوه بر این، در این صورت قیمت کاردانو ممکن است تا محدوده ۰.۵۷ دلار و یا حتی ۰.۶۳ دلار رشد کند.

برعکس اگر قیمت ADA به شدت کاهش یابد و به زیر حمایت ۰.۴۶ دلار برسد، نشان می‌دهد که فشار فروش آن به پایان نرسیده و قیمت آن ممکن است تا حمایت مهم ۰.۴۰ دلار کاهش یابد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 2 =