اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

واکنش مدیرعامل ریپل به شایعات هک ریپل لبز: هیچ کیف پولی هک نشده است

براد گارلینگ‌هاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل، به شایعات مربوط به هک کیف پول‌های ریپل لبز (Ripple Labs) واکنش نشان داد و تمام آن‌ها را رد کرد.

خلاصهٔ خبر

  • شایعاتی که اخیراً منتشر شده است، ادعا می‌کنند که بیشتر از ۱۱۰ میلیون دلار ارز XRP از کیف پول‌های ریپل لبز هک شده است.
  • بینان‌گذاران ریپل تمام این ادعاها را رد کرده و ادعا کردند که این کیف پول متعلق به یکی از آنهاست.

یکی از کیف پول‌های مرتبط با ریپل اخیراً هک شده است؛ اما به گفته برد گارلینگ‌هاوس، مدیرعامل این پروتکل، هیچ یک از کیف پول‌های آن هک نشده است.

کاربری به اسم ZachXBT در روز قبل ادعا کرد که یکی از کیف پول‌های پروتکل ریپل به اسم «rJNLz3….ojm» هک شده و ۱۱۲.۵ میلیون دلار XRP از آن به سرقت رفته است. این خبر باعث شد قیمت ریپل حدود ۴ درصد کاهش یابد.

طبق گفته‌های ZachXBT، هکر مذکور بعد از هک کیف پول‌ ریپل تمام توکن‌ها را به صرافی‌هایی مثل مکسی (MEXC)، گیت (Gate) و بایننس (Binance) منتقل کرد تا با پنهان کردن منبع آن‌ها بازیابی این دارایی‌ها را دشوار کند.

در ادامه کریس لارسن (Chris Larsen)، یکی از بنیان‌گذاران و رییس اجرایی ریپل، بیانیه‌ رسمی منتشر و اعلام کرد که کیف پول مذکور کیف پول شخصی او بود و به ریپل لبز ارتباطی ندارد. علاوه بر این او اعلام کرد با قانون‌گذاران هم در ارتباط است تا هکرها را پیدا کند. لارسن خاطرنشان کرد که تمام کیف پول‌های ریپل لبز امن هستند و هرگز هک نشده‌اند.

با این حال فعالان بازار ارزهای دیجیتال نسبت به ادعای او واکنش نشان داده و اعلام کردند به این ادعاها شک دارند. در نهایت براد گارلینگ‌هاوس هم به این اخبار و شایعات واکنش نشان داد و گفت:

با توجه به شایعات و گزارش‌های غیرمسئولانه‌ای منتشر شده است، می‌خواهم تکرار کنم که هیچ یک از کیف پول‌های متعلق به ریپل هک نشده است. 

هکرها اخیراً از روش‌های مختلفی برای فعالیت‌های غیرقانونی خود استفاده کرده‌اند. چند هفته پیش هم یک ویدیوی دستکاری‌شده از براد گارلینگ‌هاوس منتشر شده بود که از کاربران می‌خواست دارایی‌های خود را برای او ارسال کرده و دو برابر مقدار اولیه را پس بگیرند. هکرهای پشت این ویدیو ادعا می‌کردند که این هدایا و پاداش‌ها برای حمایت از اعضای جامعه وفادار ریپل در نظر گرفته شده است.

با توجه به این مسائل، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران باید به شدت مراقب باشند و از لینک‌ها و ایمیل‌های مشکوک دوری کنند. گارلینگ‌هاوس به دنبال‌کنندگان ریپل در یوتیوب هشدار داد چنین ویدیو‌های تقلبی را باور نکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =