اخبار ارزهای دیجیتال

انقلاب وب 3.0 و آزادسازی پتانسیل واقعی بلاک‌چین با مشارکت ریپل

Dispersion Capital صندوق 40 میلیون دلاری را برای زیرساخت وب 3.0 راه اندازی می‌کند و سرمایه‌گذارانی مانند Ripple Labs را جذب می‌کند. هدف: توانمندسازی توسعه‌دهندگان، پر کردن شکاف در فناوری بلاک‌چین و ارائه وب 3.0 به عموم با هدف ایجاد یک اکوسیستم کاربران میلیاردی.

خلاصه‌ی خبر

  • تمرکز Dispersion Capital بر ارتقای تمرکززدایی با اصول محوری وب 3.0 همسو می‌شود و باعث تکامل فناوری بلاک‌چین می‌شود.
  • Dispersion Capital با هدف ایجاد پل بر روی شکاف در زیرساخت وب 3.0 با تأمین بودجه برای ایجاد پلتفرم‌ها و ابزارهای استاندارد، به توسعه‌دهندگان قدرت می‌دهد تا پتانسیل واقعی فناوری بلاک‌چین را آزاد کنند.

هدف صندوق Dispersion Capital ترویج تمرکززدایی است که برای وب 3.0 یک نیاز اساسی به حساب می‌آید.

Ripple Labs Inc، یک شرکت فناوری مالی آمریکایی که اخیراً یک پلتفرم CBDC را راه‌اندازی کرده است، به سایر سرمایه‌گذاران پیوسته تا برای یک صندوق زیرساخت غیرمتمرکز ایجاد شده توسط شرکت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر Dispersion Capital، سرمایه جمع‌آوری کند.

Dispersion Capital اولین صندوق 40 میلیون دلاری را برای تقویت زیرساخت وب 3.0 راه اندازی کرده است که فراتر از پروتکل‌ها و شبکه‌ها است تا حضوری قوی‌تر در صنعت در حال تحول ایجاد کند.

برخی از سرمایه‌گذاران نیز از اکوسیستم Web 2.0 هستند، از جمله WeMade Co Ltd، Faction، Lightspeed، Circle Ventures، Alchemy Ventures، Hashkey، Cherubic Ventures، Forte، NGC، و سایر شرکای عمومی.

کیفیت این سرمایه‌گذاران نشان‌دهنده‌ی اهمیت و پتانسیل زیرساخت Web 3.0 را در آینده فناوری‌های غیرمتمرکز است.

Dispersion Capital به‌عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر در مراحل اولیه، قصد دارد به استارت‌آپ‌ها در مراحل اولیه کمک مالی کند.

در حال حاضر 10% از این صندوق سرمایه‌گذاری شده است. Dispersion Capital از زمان تأسیس خود، علاوه بر سرمایه‌گذاری‌های بعدی که توسط استارت‌آپ‌ها در طول زمان دریافت شده، به حدود 20 شرکت کمک کرده است.

تمرکز اولیه‌ی صندوق Dispersion Capital، ترویج تمرکززدایی است که در هسته‌ی وب 3.0 قرار دارد.

هدف این صندوق همچنین توانمندسازی توسعه‌دهندگان برای ایجاد برنامه‌های کاربردی نوآورانه است که از پتانسیل کامل فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند.

Dispersion Capital و رویکرد آن نسبت به تغییر

پاتریک چانگ، بنیان‌گذار و شریک مدیریت Dispersion Capital، دارای تجربه گسترده‌ای در فضای وب 3.0 است و قبلاً سرمایه‌گذاری بلاک‌چین نکست سامسونگ را رهبری کرده است.

چندین شرکت‌کننده از Dispersion Fund، از جمله Circle Ventures، تخصص و دانش فنی چانگ را در ایجاد تغییر در اکوسیستم وب 3.0 تایید و تحسین می‌کنند.

چانگ معتقد است که تکامل فناوری زیرساخت بلاک‌چین کند بوده است و باید کارهای بیشتری انجام شود.

او مطمئن است که توسعه‌دهندگان وب 3.0 دانش و توانایی توسعه برنامه‌های کاربردی پیشرفته را دارند.

با این حال، آن‌ها اغلب با فقدان زیرساخت یا وجود زیرساخت‌های نابالغ مواجهند.

در نهایت، Dispersion Capital قصد دارد این شکاف را با تامین مالی ایجاد پلتفرم‌ها و ابزارهای استانداردی که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا پتانسیل واقعی فناوری بلاک‌چین را آزاد کنند، پر کند.

چانگ افزود:

مأموریت ما این است که Web3 را به سطحی شبیه به رایانش ابری برسانیم، جایی که تبدیل به یک فناوری نامرئی می‌شود که مردم بدون اینکه متوجه شوند از آن استفاده می‌کنند. در دراز مدت، هدف ما ارائه Web3 به عموم مردم و رسیدن به یک میلیارد کاربر است.

به طور مشابه، Coinbase Global Inc، یک صرافی ارزهای دیجیتال آمریکایی، چند ماه پیش یک پلت فرم جدید کشف Web3.0 را معرفی کرد.

این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد تا بهترین برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) موجود در اکوسیستم Web3.0، از جمله دسترسی به توکن‌های غیرمثلی (NFT) و بازی را کشف کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − چهار =