اخبار ارز دیجیتال

SEC برنامه‌ی ETF اسپات اتریوم Grayscale را به تاخیر می‌اندازد

SEC تصمیم‌گیری در مورد ETF اتریوم Grayscale را به تعویق انداخته است. این مساله باعث افزایش عدم اطمینان در میان پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال شده است.

خلاصه‌ی خبر

  • SEC تصمیم‌گیری در مورد ETF اتریوم Grayscale را به تاخیر می‌اندازد.
  • تحلیلگران بلومبرگ احتمال 90 درصدی تایید ETF اسپات بیت‌کوین در ژانویه را پیش‌بینی می‌کنند که بر اتریوم نیز تأثیر می‌گذارد.

SEC تصمیم‌گیری در مورد ETF اسپات اتریوم Grayscale را به تاخیر می‌اندازد

در اقدامی غافلگیرکننده، SEC تصمیم خود را در مورد ETF اتریوم Grayscale به تعویق انداخت. Grayscale در برنامه‌ی ماه گذشته خود قصد داشت محصول Ethereum Trust (ETHE) خود را به ارزش 5 میلیارد دلار به یک ETF تبدیل کند. پاسخ سریع SEC تنها در یک ماه، غیرقابل پیش‌بینی بودن مداوم در رویکرد آن برای شناسایی برنامه‌های ETF را برجسته می‌کند.

تحلیل بلومبرگ و گمانهزنیهای بازار ارزهای دیجیتال

تحلیلگران بلومبرگ پیش‌بینی می‌کنند که SEC در ماه آینده ETF‌های اسپات بیت‌کوین را تائید کند. آن‌ها معتقدند اگر ETFهای بیت‌کوین مجوز داده شود، شانس تایید ETFهای اسپات اتریوم نیز افزایش می‌یابد. SEC قبلاً ETFهای فیوچرز را برای بیت‌کوین و اتریوم تأیید کرده است. این ETFها با ETFهای اسپات متفاوت هستند زیرا به جای داشتن دارایی‌های دیجیتال مستقیم شامل قراردادهای فیوچرز می‌شوند.

واکنش‌های غیرمعمول SEC و پویایی بازار

تأخیر SEC، بر بازار ارزهای دیجیتال، به‌ویژه Ethereum Trust گری‌اسکیل که به عنوان بزرگترین محصول سرمایه‌گذاری ETH در سطح جهان شناخته می‌شود، تأثیر می‌گذارد. سرمایه‌گذاران در انتظار تصمیمات نظارتی که آینده‌ی ETF ارزهای دیجیتال را مشخص می‌کند، با افزایش عدم اطمینان دست و پنجه نرم می‌کنند. با افزایش پیش‌بینی‌ها، بازیگران بازار مراقب تغییرات احتمالی در رویکرد SEC به ابزارهای مالی نوظهور هستند.

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 3 =