آینده ارز شیبا – بسیاری از سرمایه‌گذاران شیبا و یا علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در ارز شیبا تنها یک سؤال دارند و آن این است که آینده شیبا به چه شکل خواهد بود؟ پاسخ به این سؤال و بررسی امکان رشد شیبا و یا تحلیل رشد شیبا از ابتدا تا کنون است که به سؤالات مهم‌تری مانند شیبا بخریم یا نه و یا چه زمانی شیبا را بفروشیم؛ پاسخ خواهد داد. پاسخی که می‌تواند ضرر و سود شما را در چنگ خود داشته باشد.

در این مقاله به بررسی وضعیت تکنیکال و آینده ارز شیبا، با توجه به اصلاح بیش از 90 درصدی از اوج قیمت این ارز پرطرفدار میان معامله گران ایرانی می‌پردازیم و به این سؤال پاسخ می‌دهیم که  آیا خرید شیبا تصمیم منطقی است؟ تحلیلگران وضعیت شیبا در آینده را چطور پیش‌بینی می‌کنند؟  آیا ارتش شیبا در بلند مدت می‌تواند امیدوار به رشد شیبا بماند؟

آینده ارز شیبا اینو؛ روشن برای هواداران، سیاه برای تحلیل‌گران!

قیمت شیبا اینو بدون شک در سال 2021  یکی از بهترین عملکردها را در میان ارزهای دیجیتال را  به خود اختصاص داد و رشد خیره‌کننده و غیرقابل‌تصور 48,000,000 درصدی را به ثبت رساند. اما پس‌ازاین دستاورد حرکت جهت مخالف و روندی نزولی در نمودار این ارز پدیدار شد و با ریزش کلی بازار در سال 2022، ارز شیبا نیز روند نزولی خود را ادامه داد و حتی کمی بیشتر از انتظار برخی تحلیل گران ارزش خود را از دست داد. در زمان نگارش این مقاله شیبا حدوداً 91 درصد با اوج قیمتی خود فاصله دارد.

آینده ارز شیبا چگونه پیشبینی می شود؟

بنابراین ذهن بسیاری درگیر این است که آیا رشد ارز شیبا می‌تواند در سال‌های پیش رو تکرار شود؟ پیش از پاسخ به سؤال‌های مطرح‌شده بهتر است به چند نکته جدید پیرامون تغییرات ساختاری ارز شیبا اشاره‌کنیم.

شیبا اینو یک بلاک چین گسترده مانند اتریوم نیست. به‌طوری‌که شیبا توکنی است که در شبکه اتریوم راه‌اندازی و اجرا شده است. در جنبه کاربرد و نوآوری در دنیای واقعی، شیبا چیزی بیشتر از یک روش پرداخت و سهام گذاری یا استیک در چنته ندارد، اما قرار است این وضعیت تغییر کند.

توسعه‌دهندگان شیبا ممکن است به زودی یک راه‌حل لایه 2 به نام شیباریوم Shibarium را راه‌اندازی کنند تا مشکلات مربوط به کار بر روی شبکه اتریوم آسان‌تر شود. شیباریوم حجم تراکنش‌های بالاتر، تراکنش‌های سریع‌تر و کارمزد کمتر را وعده می‌دهد. برای افزایش کاربران و جذب سرمایه‌گذاران بیشتر این امر یک گام بسیار مهم برای شیبا تلقی می‌شود.

همچنین  شیبا در حال گسترش متاورس مخصوص خود است. شیبا اینو قرار است بیش از 100,000 قطعه زمین را در این متاورس به فروش برساند. در حال حاضر تعدادی از این زمین‌ها در دسترس قرار گرفته‌اند اما بقیه آن‌ها در مراحل انتشار کامل این پروژه در دسترس خواهند بود.  صاحبان این زمین‌ها می‌توانند درآمد منفعل به دست آورند و در متاورس پاداش و دارایی‌های مختلفی کسب کنند. اگر مایلید تا بیشتر در خصوص شیبا تحقیق کنید؛ می‌توانید به مقاله ارز شیبا چیست مراجعه کنید.

کاهش عرضه با توکن سوزی ارز شیبا؛ بارقه امیدبخشی برای آینده شیبا

هم شیباریوم و هم متاورس شیبا دارای مکانیسم‌های توکن سوزی هستند. شیبا در اوایل بهار امسال یک پورتال توکن سوزی راه‌اندازی کرده است. توکن سوزی سبب کاهش عرضه در گردش ارز شیبا می‌شود. در حال حاضر تعداد توکن های شیبا به 549 تریلیون می‌رسد و کاهش عرضه کلید افزایش ارزش هر توکن است.

تصویر نمودار قیمتی شیبا از سال 2020 تا به الان

 

پیش‌بینی قیمت شیبا اینو؛ آیا شیبا اینو یک سنتی را خواهیم دید؟

شیبای یک دلاری تنها یک افسانه است؛ اما قیمت یک سنت برای شیبا را می‌تواند کمی منطقی‌تر بررسی کرد. پس اکنون به سؤال خود بازمی‌گردیم. آیا با اعمال این تغییرات فنی و گسترده‌تر شدن کاربردهای شیبا، قیمت این ارز به یک سنت می‌رسد؟

همه ما می‌دانیم که ارز شیبا رشد قیمتی سرسام‌آوری را بدون اضافه شدن این تغییرات در سال گذشته تجربه کرد اما واقعیت امر این است که حتی این تغییرات هم ویژگی منحصربه‌فردی به شبکه شیبا اضافه نمی‌کند و آن را از رقبایش متمایز نمی‌سازد. بنابراین، از نظر بسیاری توجیه افزایش شدید قیمت ارز شیبا تنها از این جهت بسیار دشوار تصور می‌شود.

حال بیایید به سادگی ببینیم با یک محاسبه ساده ریاضی چقدر شیبا یک سنتی به واقعیت نزدیک است. اگر همین امروز ارز شیبا یک سنت ارزش داشته باشد، ارزش بازار این ارز دیجیتال به 5.4 تریلیون دلار می‌رسد!

این رقم تقریباً پنج برابر بیشتر از ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال است! کما اینکه ارزش بازار ارزهای دیجیتال اخیراً و برای اولین بار از اوایل سال گذشته به زیر یک تریلیون دلار سقوط کرده است.

تاثیر توکن سوزی شیبا بر آینده شیبا

توکن سوزی که پیش‌تر به آن اشاره شد می‌تواند به ارز شیبا در این امر کمک کند اما حتی اگر عرضه شیبا به 999 میلیارد توکن هم کاهش پیدا کند، باز هم باید 99 درصد از عرضه حال حاضر ارز شیبا سوخته شود.

همه این‌ها به این معنی است که به نظر نمی‌رسد شیبا اینو به این زودی‌ها یا حداقل با مارکت کپ سال 2022 به یک سنت برسد و این محدودیت بزرگی برای سودهای بالقوه و چشم‌انداز کلی آینده برای شیبا ایجاد می‌کند.

همچنین باید توجه داشت که در زمان نوشتن این مقاله، بر اساس شاخص ترس و طمع سرمایه‌گذاران با ترس شدید مواجه شده‌اند و به طور کلی از هر گونه سرمایه‌گذاری در هر دارایی که به‌نوعی پر ریسک محسوب می‌شود اجتناب می‌کنند.

البته در این میان افرادی هم وجود دارند که زمستان ارزهای دیجیتال را کوتاه‌مدت و گذرا در نظر می‌گیرند و زمان حال را وقت خرید می‌دانند و تحلیل و پیش‌بینی‌های خود را برای آینده به اشتراک گذاشته‌اند. در ادامه معروف‌ترین آن‌ها  و پیش‌بینی قیمت شیبا در بلند مدت را مطرح می‌کنیم.

با بررسی اکثر تحلیل‌های موجود در بازار قیمت ارز دیجیتال متوجه می‌شویم که نظر اکثریت بر این است که  در نیمه دوم سال 2022  قیمت شیبا بین  0.00015 تا ​​​​0.00012 دلار در نوسان  خواهد بود.

اما فعالان و تحلیل‌گران صنعت رمزارز انتظارات مختلفی را برای قیمت شیبا در سال‌های آینده متصور شده‌اند.

پیش‌بینی قیمت شیبا از زبان فعالان بازار

پیشبینی قیمت ارز شیبا

Coin Price Forecast؛ پیشبینی قیمت شیبا از سال 2022 تا 2030

Coin Price Forecast معتقد است که روند قیمتی ارز شیبا  به طور کلی صعودی‌ است و  پیش‌بینی می‌کند که ارز شیبا سال 2022 را با قیمت 0.000002175 دلار یا افزایش 88 درصدی نسبت به قیمت‌های می 2022 به پایان می‌رساند.

همچنین این وبسایت پیش‌بینی دیگری نیز برای قیمت شیبا در سال 2025 ارائه کرده است و معتقد است که قیمت شیبا به 0.00004313 دلار و تا سال 2030 به قیمت 0.00007046 دلار معامله خواهد شد.بنابراین بر اساس پیش‌بینی این وبسایت ارز شیبا تا سال 2030 افزایش قیمت 508 درصدی را تجربه خواهد کرد.

Wallet Investor؛ آینده شیبا از 2022 تا 5 سال آینده

طبق پیش‌بینی قیمت وبسایت Wallet Investor، ارز شیبا پتانسیل پایان رساندن سال 2022 را با قیمت 0.0000346 دلار دارد. آن‌ها همچنین هدف قیمتی بسیار خوش‌بینانه 0.000121 دلار برای 5 سال آینده در ذهن دارند.

Trading Beasts؛ پیشبینی قیمت شیبا تا سال 2022 و 2025

وبسایت Trading Beasts برای پیش‌بینی قیمت شیبا در سال 2022 معتقد است که:

قیمت ارز شیبا تا ابتدای نوامبر 2022 به 0.0000169 دلار می‌رسد. حداکثر قیمت مورد انتظار این شرکت 0.0000211 دلار است. حداقل قیمت نیز 0.0000144 دلار است.

در دراز مدت و در سال 2025، تحلیلگران Trading Beast انتظار دارند که شیبا به حداکثر قیمت 0.0000373 دلار و حداقل 0.0000254 دلار برسد.

رشد شیبا

Coinskid

در دراز مدت یعنی ظرف 5 تا 6 سال آینده انتظار دارد که شیبا حداکثر با قیمت 0.0002 دلار معامله شود.

ICOcreed؛ پیشبینی قیمت شیبا تا سال 2030

ICOcreed انتظار ندارد که شیبا در سال 2022 تغییرات زیادی داشته باشد.

طبق پیش‌بینی این شرکت، انتظار می‌رود شیبا در سال 2030 بسیار صعودی باشد. به گفته تحلیلگران آن‌ها،

از نظر ارزش قیمت، SHIB پتانسیل برجسته‌ای برای دستیابی به اوج‌های جدید را دارا است. قیمت پیش‌بینی‌شده آن‌ها در سال 2030  0.001 دلار است.

در پایان؛ شیبا بخریم یا نه؟

اگر قصد سرمایه‌گذاری در توکن های ارزهای دیجیتال پرخطری،  از جمله شیبا را دارید، توصیه می‌کنیم همیشه تحقیقات لازم را به عمل بیاورید. قبل از تصمیم‌گیری برای ورود، به آخرین روند و ترند های بازار، اخبار، تحلیل‌های تکنیکال و بنیادین و نظرات کارشناسان توجه کنید. همچنین در نظر داشته باشید که عملکرد گذشته تضمینی برای بازده آینده نیست. همین‌طور سرنوشت ارز Terra را که وضعیت بسیار بهتری از ارز شیبا داشت را نیز مورد مطالعه قرار دهید چرا که این بازار همواره در حال تغییرات شدید است و نمی‌توان به پیش‌بینی‌ها به طور چشم‌بسته دل بست.

اینکه آیا توکن شیبا یک دارایی مناسب برای شما است یا خیر، به میزان تحمل ریسک شما و میزان پولی که قصد ترید دارید بستگی دارد. هرگز پولی را که توانایی از دست دادن آن را ندارید در چنین سرمایه‌گذاری‌های پر ریسکی هزینه نکنید.