اخبار ارزهای دیجیتال

امکان راه‌اندازی Shibarium بلاک‌چین لایه 2 شیبا تا می 2023

توسعه‌دهنده‌ی پروژه‌ی Shiba Inu که با نام مستعار Shytoshi Kusama شناخته می‌شود، اخیراً اطلاعات تازه‌ای در خصوص آزمایش بتای Shibarium -یک بلاک‌چین لایه 2 که برای رفع کاستی‌های (سرعت کم و هزینه تراکنش بالا) زنجیره میزبان توکن $SHIB یعنی Ethereum طراحی شده- ارائه کرده است.

آکادمی بایننس در مورد شیبا اینو ($SHIB) می‌گوید:

“شیبا اینو (SHIB) یک ارز رمزنگاری شده با تم سگ است که نام آن از یک نژاد سگ ژاپنی گرفته شده است. این ارز در سال 2020 به عنوان یک آلترناتیو برای دوج‌کوین (DOGE) توسط یک دولوپر به نام Ryoshi بر روی بلاک‌چین اتریوم خلق شد.

SHIB یک توکن ERC-20 با یک صرافی غیرمتمرکز به نام ShibaSwap است. نقشه‌ی راه و اکوسیستم SHIB یک انکوباتور هنری NFT به نام Shiba Artist Incubator، 10 هزار NFT ‘Shiboshi’ و یک بازی NFT به نام Shiboshi Game است.

Shiba Inu یک منبع تأمین در گردش اولیه‌ی 1 کوادریلیون توکنی داشت. Ryoshi برای ایجاد نقدینگی ابتدا 50% توکن‌ها را در Uniswap قفل کرد و سپس 50% دیگر را به کیف پول Vitalik Buterin هم‌بنیان‌گذار اتریوم فرستاد. با این حال، Vitalik تصمیم گرفت 90٪ از سکه ها را بسوزاند و 10٪ باقی‌مانده را صرف امور خیریه کند.”

طبق گفته‌های تیم شیباریوم، Bone ShibaSwap ($BONE) یک “توکن بومی است که برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها و پاداش‌های اعتبارسنج‌ها و نمایندگان در پروتکل شیباریوم انتخاب شده است.” و خبر خوب برای هولدر‌های $SHIB این است که شیباریوم با هر تراکنش، $SHIB می‌سوزاند که باعث کمیاب‌تر شدن آن می‌شود.

Kusama در 11 مارس در یک پست وبلاگ راه‌اندازی PUPPYNET، یا به تعریف تیم شیباریوم “تست بتای اولیه‌ی شبکه‌ی شیباریوم” را اعلام کرد.

Kusama در این خصوص نوشت:

“شیباریوم یک بلاک‌چین لایه 2 است که به هرکسی اجازه‌ی ساخت DAPPS، ادغام آن در کسب‌وکار‌های IRL و قدرت دادن به پروژه‌ها با آن را می‌دهد. این بلاک‌چین کم‌هزینه، در طول فرایند Shib می‌سوزاند و با ادامه‌ی آزمایش بتا در چند ماه آینده تنظیم می‌شود.”

همه می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت جدیدی که برای این منظور راه‌اندازی شده است، با نسخه بتا‌ی عمومی اولیه شیباریوم کار کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =