تحلیل ارز‌های دیجیتالتحلیل تکنیکال

شیبا در آستانه یک حمایت مهم؛ سرنوشت SHIB چه خواهد شد؟

شیبا اینو (SHIB) از یک روند مقاومت نزولی بلندمدت عبور کرده و آن را به عنوان حمایت خود تایید کرده است.

خلاصهٔ تحلیل

  • نمودار روزانه شیبا اینو نشان می‌دهد که قیمت SHIB در میانه یک الگوی اصلاحی و در بالای حمایت آن قرار دارد.
  • با وجود پیش‌بینی‌های نزولی، قیمت SHIB ممکن است با استفاده از حمایت خود به شدت رشد کند.

سلب مسئولیت

قیمت شیبا اینو از ابتدای سال ۲۰۲۴ کاهش یافته و به حمایت خود برگشته است. قیمت SHIB هنوز در الگویی قرار دارد که از ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد) به وجود آمده بود. حال باید دید که شیبا اینو با استفاده از حمایت خود رشد می‌کند یا همچنان به حرکت نزولی‌اش ادامه می‌دهد.

SHIB به مقاومت قبلی خود باز بر می‌گردد

تحلیل تکنیکال نمودار هفتگی شیبا اینو نشان می‌دهد که قیمت آن از جولای ۲۰۲۲ (تیر ۱۴۰۱) با توجه به یک روند مقاومتی نزولی کاهش یافته است. قیمت SHIB به خاطر این مقاومت در ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد) به کف ۰.۰۰۰۰۰۵۴ دلار رسید اما در دسامبر ۲۰۲۳ (آذر) توانست از آن عبور کند و خود را به سقف ۰.۰۰۰۰۱۲۰ دلار برساند (نماد قرمز رنگ در تصویر زیر).

زمانی که مقاومت مذکور شکسته شد، ۴۸۳ روز از زمان شکل‌گیری آن می‌گذشت. با این حال قیمت شیبا اینو در این مدت نزولی بوده و تلاش کرده خط مقاومت خود را به عنوان حمایت آزمایش کند. (نماد سبز رنگ در تصویر زیر)

 

نمودار قیمت شیبا اینو در تایم‌فریم هفتگی

تحلیلگران هنگام بررسی بازار با استفاده از شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهند یک ارز دیجیتال در ناحیه اشباع خرید یا اشباع فروش قرار دارد یا خیر. در نتیجه آن‌ها متوجه می‌شوند که بقیه سرمایه‌گذاران در حال خرید ارز دیجیتال مورد نظرشان هستند یا فروش آن.

اگر RSI در بالای محدوده ۵۰ باشد و روند آن هم صعودی باشد، نشان می‌دهد که قدرت خریداران بیشتر است. با این حال اگر RSI در پایین ۵۰ باشد، نشان می‌دهد که قدرت فروشندگان بیشتر است.

RSI هفتگی شیبا اینو داده‌های ضد و نقیضی را نشان می‌دهد چون هرچند در بالای ۵۰ قرار دارد، اما روند آن نزولی است.

پیش‌بینی قیمت شیبا اینو

نمودار روزانه شیبا اینو و روند و RSI آن هم نتوانسته‌اند اطلاعات دقیقی از بازار این ارز دیجیتال را ارائه کنند.

قیمت شیبا اینو در نمودار روزانه آن در یک کانال صعودی قرار دارد. سقف این کانال در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۳ (۲۶ دی) باعث شد قیمت SHIB کاهش یابد (نماد قرمز رنگ در تصویر زیر). در نتیجه شیبا اینو به حمایت (مستطیل طوسی رنگ) خود در ۰.۰۰۰۰۰۹۳ دلار رسید (نماد سبز رنگ در تصویر زیر) و از آن زمان تاکنون در همین محدوده در نوسان است.

بقیه حرکت‌های صعودی شیبا اینو هم موفق نبوده و قیمت آن در این محدوده تثبیت شده است. شایان ذکر است که  RSI روزانه شیبا اینو هم نزولی و در پایین ۵۰ است.

اگر کندل روزانه SHIB در پایین ۰.۰۰۰۰۰۹۳ دلار بسته شد، قیمت آن ممکن است ۲۰ درصد کاهش یابد و به حمایت کانال صعودی خود در ۰.۰۰۰۰۰۸۰ دلار برسد.

نمودار قیمت شیبا اینو در تایم‌فریم روزانه

 

با وجود این پیش‌بینی نزولی، اگر فشار خرید شیبا اینو رشد کند؛ قیمت آن می‌تواند با رشدی ۳۳ درصدی خود را به مقاومت کانال مذکور در محدوده ۰.۰۰۰۰۱۲۰ دلار برساند.

 

توجه:

این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *