اخبار ارزهای دیجیتال

انتشار اولین اوراق قرضه‌ی دیجیتال زیمنس در Polygon

سومین شرکت سهامی عام آلمان از نظر ارزش بازار، زیمنس، اولین اوراق قرضه‌ی دیجیتال خود را به ارزش 60 میلیون یورو (64 میلیون دلار) در بلاک‌چین Polygon منتشر کرد.

این اوراق بر اساس قوانین اوراق بهادار الکترونیکی آلمان که اجرای آن در ژوئن 2021 اجباری شد، منتشر شده است و امکان فروش وام‌های مبتنی بر بلاک‌چین را فراهم می‌کند.

چیزی که از این اتفاق باید انتظار داشت کاهش کاغذبازی‌های رایج و امکان دسترسی مستقیم به خریداران بالقوه بدون نیاز به واسطه‌هایی مانند بانک‌ها می‌باشد.

زیمنس در بیانیه‌ی خود اعلام کرده است که اوراق بلاک‌چین که به گزارش CoinDesk دارای سررسیدی 1 ساله هستند، “گواهی‌نامه‌های جهانی کاغذی را فرمالیته می‌کند”. “علاوه بر این، امکان فروش مستقیم اوراق قرضه به سرمایه‌گذاران بدون نیاز به بانک به عنوان واسطه نیز فراهم است.”

در این بیانیه، زیمنس به نرخ بهره‌ی اوراق قرضه اشاره‌ای نکرده است، اما اظهار امیدواری کرده که این نرخ، معاملات آتی را سریع‌تر و کارآمدتر کند.

پیتر رَتگِب، خزانه‌دار شرکت زیمنس می‌گوید:

“با دور شدن از کاغذ و حرکت به سمت بلاک‌چین‌های عمومی برای انتشار اوراق بهادار، می‌توانیم معاملات را بسیار سریع‌تر و کارآمدتر از گذشته انجام دهیم.”

زیمنس، این غول مهندسی و تولید آلمانی، از سال 2021 به طور فعال پتانسیل تکنولوژی بلاک‌چین را در زمینه‌های مختلف مانند پرداخت و صدور وام زیر نظر دارد.

در سال 2021، زیمنس دست به شراکت با JPMorgan Chase برای توسعه‌ی یک سیستم مبتنی بر بلاک‌چین برای پرداخت‌ها زد که هدف آن انتقال خودکار پول بین حساب‌های خود زیمنس بود. هدف این سیستم ساده‌سازی پرداخت‌ها، کاهش نیاز به واسطه‌ها و امکان انجام معاملات سریع‌تر و کارآمدتر است.

پس از انتشار این اخبار، با افزایش درخواست خرید پالیگان قیمت توکن MATIC در معاملات 14 فوریه 7.21% افزایش یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفده =