اخبار ارزهای دیجیتال

انتشار برنامه سولانا برای بهبود بلاک‌چین خود

پس از آن که کاهش سرعت در سراسر شبکه موجب نارضایتی گسترده‌ی کاربران شد، سولانا برنامه‌هایی برای بهبود آخرین ارتقای شبکه‌ی خود منتشر کرد.

شبکه‌ی سولانا پس از آپدیت نسخه‌ی 1.14 شبکه‌‌ی خود در تاریخ 25 فوریه، با کاهش سرعت شدید در تولید بلاک مواجه شد.

در 28 فوریه، آناتولی یاکوونکو، بنیان‌گذار و مدیر عامل Solana Labs، در رابطه با برنامه‌ریزی اکوسیستم برای بهبود ارتقای شبکه اخیر خود توضیحاتی ارائه کرد. او مدعی شد که تمرکز اصلی این طرح بر روی حفظ ثبات در جریان فرایند انتقال شبکه می‌باشد.

“در سال 2022 اولویت ما ارائه‌ی قابلیت‌ها و ابزار‌های جدید بود. اولویت‌های 2023 ثبات در عملکرد است. 1/3 هسته‌ی مهندسان بر روی پایداری و تست‌های تخاصمی تمرکز خواهد کرد.”

— toly (@aeyakovenko)

1 مارس 2023

در این بیانیه، یک طرح شش مرحله‌ای برای کمک به ساده‌سازی فرآیند به مهندسان ارائه می‌شود و نشان همچنین این بیانیه نشان می‌دهد یک تیم تخاصمی متشکل از یک سوم تیم مهندسی سولانا تشکیل شده است.

این بیانیه همچنین راه‌هایی برای تمرکز بر ایجاد ثبات در سطح شبکه ارائه می‌کند.

یاکوونکو در این بیانیه تاکید می‌کند که تحقیقات در مورد آن‌چه رخ داده همچنان در جریان است و در زمان مناسب، جامعه باید از جزییات این اتفاق مطلع شود.

در تاریخ 28 فوریه، یاکوونکو تصریح کرد که رای‌گیری زنجیره‌ای دلیل این کاهش سرعت نیست.

البته واکنش جامعه به قطعی شبکه بسیار شدید بود. برخی از کاربران این سیستم را “قاتل تراکنش” می‌نامیدند. با این وجود، واکنش‌ها به نقشه‌ی راه بهبود یاکوونکو متفاوت بود. برخی از کاربران شنیدن این خبر را عالی توصیف کردند در حالی که برخی دیگر هنوز درستی سولانا را زیر سوال می‌برند:

“روند آزمایش شما در هر نسخه اصلی شکست خورد.

آیا حداقل یک فرآیند آزمایش واقعی دارید؟ مطمئن نیستم. “

— trueconnoisseur.eth (@VicThor2013)

1 مارس 2023

اکوسیستم سولانا با اعلام و برنامه‌ریزی فراخوان برای 2 مارس 2023 قصد دارد وضعیت اکوسیستم را در کنار موضوعات دیگر مورد بحث قرار دهد.

در اواخر ماه و در 27 مارس نیز، پروتکل ارتباطی شبکه‌ی هلیوم قصد دارد برای استقرار اوراکل‌ها به بلاک‌چین سولانا مهاجرت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *